Reklama

Reklama

NIE rób tego swojej cerze!

Twoja skóra wygląda coraz gorzej, a Ty nie wiesz, dlaczego tak się dzieje?

Być może masz w nawyku jedną z tych rzeczy, której nie powinnaś wykonywać. Czasami proste rzeczy okazują się kluczowymi w przypadku pielęgnacji cery. Oto kilka kardynalnych błędów, których trzeba unikać:

I. Kosmetyki z alkoholem

Alkohol występuje często, jako składnik w kosmetykach, lecz im więcej zawiera go kosmetyk, tym gorzej. Stosowanie kosmetyków z alkoholem powoduje ściągnięcie płaszcza hydro-lipidowego, który ma za zadanie ochronę naszej skóry przed patogennymi czynnikami zewnętrznymi. Ponadto w przypadku cer trądzikowych nie odtłuszcza tylko stymuluje do wzmożonego wydzielania sebum.

Reklama

II. Mydło

Mycie twarzy mydłem zmienia pH naszej skóry z kwaśnego na zasadowe, tym samym wysusza, podrażnia i pozostawia naszą skórę bez jej naturalnej ochrony. W wyniku, czego skóra robi się nienaturalnie spięta i przesuszona.

III. Opalanie

Wbrew powszechnym opiniom, jako, że słońce wspomaga leczenie trądziku, niestety w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Faktem jest, że słońce upłynnia wydzielinę gruczołów łojowych i możemy się cieszyć tymczasową poprawą stanu skóry, natomiast zaraz po okresie wakacyjnym następuje gwałtowne jej pogorszenie. Związane jest to ze zwężeniem ujść gruczołów łojowych, pogrubieniem naskórka a także z zaczopowaniem ujść gruczołów łojowych.

IV. Papierosy

Palenie papierosów zarówno czynne jak i bierne sprzyja powstawaniu wolnych rodników, które są odpowiedzialne za przyspieszenie starzenia się skóry. Ponadto powoduje powstawanie tzw. "zmarszczek palacza" oraz znacznie pogarsza kondycję naszej skóry pozostawiając ją szarą, grubszą oraz pozbawioną blasku.

V. Kosmetyki Anti - Aging

Stosowanie kosmetyków niedostosowanych do swojego wieku, czyli na wyrost skutkuje "rozleniwieniem skóry". Skóry młode potrzebują przede wszystkim nawilżenia, następnie wraz z upływem lat odżywienia a w dojrzałym wieku, doraźnego stosowania składników aktywnych w celu działania anti-aging. 

VI. Wyciskanie pryszczy

Samodzielne oczyszczanie twarzy przynosi więcej szkód niż pożytku, ponieważ istnieje ogromne ryzyko przeniesienia zmian skórnych na inne zdrowe partie skóry. Ponadto niejednokrotnie nie udaje nam się tego zrobić prawidłowo i tylko pogarszamy stan skóry.

VII. Gruboziarniste peelingi

Peeling gruboziarnisty jest niewskazany dla cer wrażliwych, delikatnych, naczyniowych, ale również tych z aktywnym trądzikiem, ponieważ w efekcie rozsiewa zmiany na całą twarz i powoduje znaczne pogorszenie stanu cery.

IX. Substancje światło uczulające

Do powszechnie znanych roślin światłouczulających zaliczamy dziurawiec, bratek i nagietek. Uczulają również olejki eteryczne i perfumy zaaplikowane na skórę przed kontaktem ze słońcem. Wymienione substancje mogą powodować powstanie oparzeń oraz nieodwracalnych w skutkach ciemnych plam, czyli przebarwień, których usuwanie może ciągnąć się miesiącami.

Przedstawiliśmy tylko kilka z całej listy błędnych nawyków. A jakie są Wasze nawyki związane z pielęgnacją skóry? Może zdążyłyście się już przekonać się na własnej skórze, czego nie robić?

Anna Szaluś - kosmetolog Kliniki Urody LAIME

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: cera | skóra | mydło | alkohol | pryszcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy