Reklama

Reklama

Węgiel aktywny - z apteki do kosmetyczki

Węgiel aktywny, nazywany leczniczym, wykorzystywany jest w medycynie jako środek zapobiegający biegunce czy zatruciom. Stosunkowo niedawno odkryto, że ma wiele innych właściwości, które znalazły swoje zastosowanie między innymi w sferze beauty.

Tzw. active carbon jest substancją, która przede wszystkim działa detoksykująco, co jest bardzo ważne dla ustabilizowania procesów zachodzących w organizmie. Pomimo iż jego działanie nie zostało w pełni odkryte, ma on szeroki zakres zastosowania. Znane są już jego dermatologiczne właściwości przeciwzapalne, odświeżające i kojące.

Na rynku kosmetycznym można znaleźć wiele produktów węglowych związanych z pielęgnacją twarzy, jednak ostatnio pojawiły się też takie pasty i proszki do wybielania zębów. W odróżnieniu od innych specyfików wybielających czarny proszek jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Jego zaletą jest również wydajność, która jest wprost proporcjonalna do jego ceny. Wiele konsumentek zachwala sobie widoczne efekty już po pierwszym użyciu. 

Reklama

Pielęgnacja twarzy i węgiel aktywny mają wiele wspólnego, gdyż coraz częściej jest on głównym składnikiem, tzw. czarnych masek, a także mydeł. Zadaniem masek jest przede wszystkim dogłębne oczyszczenie i zniwelowanie nadmiaru sebum, a także likwidacja problemów trądzikowych. Warto jednak pamiętać, aby preparat ten nie był stosowany przez osoby z suchą cerą. Węglowe kosmetyki zyskały również popularność wśród panów, którzy zmagają się z niedoskonałościami skóry. 

Znajdzie się też coś dla miłośników zdrowego odżywiania. Diety sokowe, mające za zadanie detoksykację, mogą także wykorzystywać węgiel aktywny, który stosowany w niewielkich dawkach jedynie oczyści organizm, nie powodując zaparć. 

Naukowcy nieprzerwanie pracują nad odkryciem kolejnych właściwości węgla aktywnego, które mogą znaleźć zastosowanie w kosmetologii, a także pozwolą na jego użycie w innych sferach życia. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy