Reklama

Reklama

Wellness - osiąganie równowagi

Coraz szybciej żyjemy, więcej pracujemy i coraz mniej mamy czasu na odpoczynek. Dlatego potrzebny jest wellness - sposób na wewnętrzny spokój, równowagę i zadowolenie.

Na pewnym babskim wieczorze dla kobiet biznesu prezentowano ekskluzywne meble, futra i perfumy. Ale jedną z pierwszych osób, które wystąpiły była Bogda Samoń-Świątoniowska, międzynarodowy ekspert ds. wellness. Mówiła zajętym karierą kobietom, jak ważne jest osiągnięcie tej wewnętrznej równowagi, która sprawia, że odczują nie tylko satysfakcję zawodową, ale i osobistą.

Reklama

Znam wiele takich, którym się to udało dzięki wellness - zapewniła i poradziła, by na początek zacząć chodzić na długie spacery. Z kimś, kogo się lubi, kto nie wywołuje w nas złych emocji.

Chociaż potrzebę zachowania równowagi między intelektem, emocjami i ciałem ludzie rozumieli od wieków (takie wskazania znajdują się w wielu wielkich religiach) - termin wellness, inaczej "well being" wprowadził w 1959 r. amerykański lekarz dr Halbert Dunn. Dosłownie oznacza on dobrostan - osiągnięcie poczucia zadowolenia, satysfakcji i spokoju.

Wellness od dość dawna jest modny na Zachodzie, a teraz zdobywa "wyznawców" w Polsce. Nie tylko indywidualnych. Coraz częściej spotyka się reklamy np. turnusów odnowy biologicznej w ośrodkach spa i wellness. Jednak weekendowy wypad do miejsca, gdzie zrelaksujemy się, bo sztab masażystów i kosmetyczek będzie dbał o nasze samopoczucie, to jeszcze nie wellness. Osiągnięcie bowiem wspomnianego dobrostanu, wymaga o wiele głębszej korekty w naszym życiu. I nie potrzeba do tego wielkich pieniędzy.

Dowiedz się więcej na temat: zadowolenie | odpoczynek | wellness

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje