Reklama

Reklama

Włosy latem, czyli jak dbać o fryzurę w upalne dni

Niezależnie od tego, czy jesteś w metrze, w autobusie, w pracy lub na wakacjach, wysoka temperatura i zanieczyszczenia nie są dobre dla włosów. One źle reagują na upał: pojawia się brak objętości, tłusta skóra głowy i suche końcówki. Co robić, gdy jest gorąco?

Kiedy temperatura rośnie, włosy nagle stają się kapryśne. Suche końcówki, kruche włosy, trudne układanie. Aby przeciwdziałać wszystkim tym niedogodnościom, idealnym remedium będzie olejek. Miej go w torebce, niech towarzyszy ci podczas wszystkich letnich wycieczek - nadasz swoim włosom zdyscyplinowany wygląd. Dodatkowa zaleta: ich zmysłowe i naturalne zapachy dodadzą poczucia świeżości.

Reklama

Jeśli masz włosy długie, często nie wiesz, jak je ujarzmić podczas upałów. Nie zawsze chcesz nosić kok lub chować włosy pod różnymi nakryciami głowy. Opaska na głowę to prawdziwy sprzymierzeniec gwiazd - niedawno powróciła do łask i pozwala z łatwością zapanować nad włosami. Sposób na unikanie pocenia się bez konieczności nieustannego czesania włosów. Kucyk jest również popularny u stylowych dziewczyn. Łatwy do wykonania, odsłania czoło i szyję.

Uwaga na szampon. To pułapka, w którą możemy wpaść latem... Jest gorąco, mnóstwo zanieczyszczeń i to powoduje dyskomfort. Codzienne mycie szamponem nie poprawi kondycji włosów. Postaraj się przemóc i zachować taki sam rytm mycia jak w zimie. Twoje włosy na tym zyskają.

Płucz włosy w zimnej wodzie. To cenna wskazówka, którą warto stosować latem. Mając na celu przywrócenie natychmiastowego blasku włosom, sprawimy, że łuski włosów będą przylegać. Sposób naturalny, choć trudny do przyjęcia w zimie. Zimna woda sprawdzi się za to, gdy jest bardzo gorąco.

Postaraj się także o dobre produkty do pielęgnacji włosów. Suchy szampon, aby nie ulec pokusie i nie myć za często włosów; olejek do dyscyplinowania włosów, nadawania im elastyczności, unikania zjawiska szorstkich włosów. Przyda się także odżywcza maska do regeneracji suchych i zniszczonych końcówek.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje