Woda sprzyja urodzie

Ten najdoskonalszy z kosmetyków jest dostępny dla każdego i przynosi korzyści nie tylko skórze, ale całemu organizmowi. Czy wykorzystujesz dobroczynne właściwości wody?

Najlepiej wypijać 1,5 litra wody niegazowanej dziennie
Najlepiej wypijać 1,5 litra wody niegazowanej dziennie

Dobre nawilżenie skóry jest warunkiem jej doskonałego wyglądu, ale samo stosowanie kremów i innych kosmetyków nie wystarcza. Aby cieszyć się skórą o doskonałej kondycji, musimy dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość wody. Specjaliści zalecają wypijanie co najmniej 1 litra niegazowanej wody dziennie. Dlaczego picie wody jest tak ważne i jaką wodę powinnyśmy wybierać? - Nie ma lepszego, naturalnego kosmetyku dla kobiety od wody, która nawilża skórę od środka. - mówi doktor Mieczysław Kucharski - Tą drogą odbywa się 90 proc. całego nawilżenia skóry. Nawet najlepsze kosmetyki mogą tylko spowolnić parowanie wody ze skóry, ale nie są w stanie nawilżyć ją od środka - dodaje.

Ponieważ woda nie może być magazynowana w organizmie, powinna być regularnie dostarczana.

Nie jest jednak obojętne, jakimi płynami ją uzupełniamy. Nie powinna to być woda pozbawiona składników mineralnych, ani też napoje zawierające cukier, substancje pobudzające itp.

Picie wód mineralnych zawierających w jednym litrze co najmniej 500 mg składników mineralnych, pozwala na utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie. Warto też zwrócić uwagę na zawartość sodu - wody niskosodowe można pić bez ograniczeń.

Jak pić wodę?

Picie wody powinno być jednak rozłożone w ciągu całego dnia na równe porcje, gdyż woda wtedy wchłaniana jest w większym stopniu do tkanek i nie ulega szybkiemu wydaleniu. Dzień powinniśmy rozpoczynać wypiciem szklanki wody, następnie kilka szklanek w ciągu dnia i wieczorem. Zalecane jest picie wody na kwadrans przed posiłkiem i nie wcześniej niż pół godziny po posiłku. Picie wody podczas posiłku źle wpływa na trawienie, bo woda rozcieńcza soki trawienne, zmniejsza ich działanie, wydłuża czas trawienia, a także obciąża, i tak już przepełniony, żołądek.

Wypijanie dużej ilości płynu naraz powoduje, że przechodzi on szybko do płynu pozakomórkowego i zmniejsza jego ciśnienie osmotyczne, co obciąża krążenie, a płyn szybko jest wydalany przez nerki i z potem.

Zabiegi kosmetyczne inspirowane wodą

Nie tylko picie odpowiedniej ilości wody ma znaczenie dla kondycji naszej skóry. Dobroczynne właściwości naturalnej wody mineralnej można wykorzystać w zewnętrznej pielęgnacji skóry, są one również inspiracją do tworzenia zabiegów kosmetycznych.

Przykładem jest zabieg Rozkwitające Piękno, który wykorzystuje niezwykłe właściwości wody Ustronianka. Służy ona nie tylko do rozprowadzania starannie dobranych składników takich jak glinka Ghassoull, ale także do tonizowania skóry po każdym etapie zabiegu oraz do krio-masażu soplami lodu z wody Ustronianka. Bożena Społowicz z Golden Spa Ayurweda & Wellness, gdzie opracowano zabieg, tłumaczy dlaczego użyto sopli Ustronianka: - Masaż soplami lodowymi Ustronianka oparty jest na  technikach  akupresury i połączony  z  masażem ciepłymi kamieniami bazaltowymi. Połączenie zimna i ciepła w masażu harmonizuje energię ying i yang w naszym ciele. Zimno wpływa bezpośrednio na poprawę mikrokrążenia w skórze. Szybkie oziębienie danej okolicy wywołuje efekt pompujący, pobudza się mikrokrążenie w skórze, a tym samym ułatwia lepsze dotlenienie komórek skóry. Dotleniona komórka optymalnie zużywa swoje rezerwy energetyczne. Poza lepszą penetracją składników aktywnych, uzyskuje się także polepszenie funkcjonowania komórek skóry.

Ciepło silnie odpręża, ułatwia wchłanianie składników aktywnych, poprawia przepływ płynów ustrojowych. Pozwala zmęczonemu i zestresowanemu ciału przeżyć niespotykaną przygodę, głęboki relaks i  jednoczesne orzeźwienie. - dodaje Bożena Społowicz.

Zarówno przed i po zabiegu podawana jest szklanka wody mineralnej Ustronianka. Ten gest ma między innymi podkreślić, jak ogromne znaczenie dla kondycji skóry ma wypijanie odpowiedniej ilości wody. Stosowanie kosmetyków i zabiegów kosmetycznych ma sens dopiero wtedy, jeśli dbamy o wystarczające nawilżenie od wewnątrz.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas