Woda sprzyja urodzie

Ten najdoskonalszy z kosmetyków jest dostępny dla każdego i przynosi korzyści nie tylko skórze, ale całemu organizmowi. Czy wykorzystujesz dobroczynne właściwości wody?

Skóra nawilżona od wewnątrz

Reklama

Dobre nawilżenie skóry jest warunkiem jej doskonałego wyglądu, ale samo stosowanie kremów i innych kosmetyków nie wystarcza. Aby cieszyć się skórą o doskonałej kondycji, musimy dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość wody. Specjaliści zalecają wypijanie co najmniej 1 litra niegazowanej wody dziennie. Dlaczego picie wody jest tak ważne i jaką wodę powinnyśmy wybierać? - Nie ma lepszego, naturalnego kosmetyku dla kobiety od wody, która nawilża skórę od środka. - mówi doktor Mieczysław Kucharski - Tą drogą odbywa się 90 proc. całego nawilżenia skóry. Nawet najlepsze kosmetyki mogą tylko spowolnić parowanie wody ze skóry, ale nie są w stanie nawilżyć ją od środka - dodaje.

Ponieważ woda nie może być magazynowana w organizmie, powinna być regularnie dostarczana.

Nie jest jednak obojętne, jakimi płynami ją uzupełniamy. Nie powinna to być woda pozbawiona składników mineralnych, ani też napoje zawierające cukier, substancje pobudzające itp.

Picie wód mineralnych zawierających w jednym litrze co najmniej 500 mg składników mineralnych, pozwala na utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie. Warto też zwrócić uwagę na zawartość sodu - wody niskosodowe można pić bez ograniczeń.

Jak pić wodę?

Picie wody powinno być jednak rozłożone w ciągu całego dnia na równe porcje, gdyż woda wtedy wchłaniana jest w większym stopniu do tkanek i nie ulega szybkiemu wydaleniu. Dzień powinniśmy rozpoczynać wypiciem szklanki wody, następnie kilka szklanek w ciągu dnia i wieczorem. Zalecane jest picie wody na kwadrans przed posiłkiem i nie wcześniej niż pół godziny po posiłku. Picie wody podczas posiłku źle wpływa na trawienie, bo woda rozcieńcza soki trawienne, zmniejsza ich działanie, wydłuża czas trawienia, a także obciąża, i tak już przepełniony, żołądek.

Wypijanie dużej ilości płynu naraz powoduje, że przechodzi on szybko do płynu pozakomórkowego i zmniejsza jego ciśnienie osmotyczne, co obciąża krążenie, a płyn szybko jest wydalany przez nerki i z potem.

Zabiegi kosmetyczne inspirowane wodą

Nie tylko picie odpowiedniej ilości wody ma znaczenie dla kondycji naszej skóry. Dobroczynne właściwości naturalnej wody mineralnej można wykorzystać w zewnętrznej pielęgnacji skóry, są one również inspiracją do tworzenia zabiegów kosmetycznych.

Dowiedz się więcej na temat: nawilżenie | picie | woda | wody

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje