Wpływ odstawienia papierosów na wygląd

Palenie to jeden z najpopularniejszych, ale i najbardziej szkodliwych nałogów. Palący zatruwa nie tylko siebie, ale i osoby, z którymi mieszka i wśród których na co dzień przebywa. Dym papierosowy negatywnie odbija się nie tylko na zdrowiu osoby uzależnionej, ale także na jej wyglądzie. Skóra palacza staje się szara, traci jędrność i blask. Rzucenie palenia to trudna decyzja, ale bardzo opłacalna. Zyskuje na niej nie tylko nasze zdrowie, ale i wygląd! Przedstawiamy, jak wpływa na naszą urodę rzucenie palenia.

article cover
©123RF/PICSEL

Dzięki odstawieniu papierosów:

©123RF/PICSEL

Powstrzymasz przedwczesne starzenie się skóry

Zmarszczki, brak jędrności skóry i blasku to oznaki przedwczesnego starzenia się skóry, które bardzo często dotyka nałogowych palaczy. Powodem jest nikotyna, która zwęża naczynia krwionośne, szczególnie w zewnętrznych warstwach skóry. Następstwem jest zaburzone krążenie krwi i jej prawidłowy dopływ do komórek skóry. W konsekwencji naskórek zaczyna starzeć się wcześniej. Rzucenie palenia w odpowiednim momencie pomoże zahamować proces starzenia się skóry oraz przywrócić jej jędrność i blask.

Zyskasz lepszą kondycję jamy ustnej

Odstawienie papierosów to również świetna decyzja dla zdrowia naszej jamy ustnej i zębów. Palacze często kojarzą się z nieprzyjemnym zapachem z ust, a także z przeżółkniętymi zębami. Charakterystyczne żółknięcie zębów oraz utratę ich blasku wywołuje nikotyna. Ponadto, osoby palące nałogowo mają problemy z dziąsłami i infekcjami jamy ustnej. Zapewniamy, że już kilka tygodni po rzuceniu palenia zauważysz poprawę w kondycji swoich zębów i jamy ustnej, która zmotywuje cię do dalszej walki z nałogiem!

Zyskasz gęste i lśniące włosy

©123RF/PICSEL

Chęć posiadania pięknych i zdrowych włosów powinna być dla ciebie kolejnym argumentem, by definitywnie odstawić papierosy. Palenie powoduje magazynowanie się w organizmie toksyn, które wyniszczają cebulki włosów i prowokują ich wypadanie. Włosy palaczy często są również słabe, zniszczone i pozbawione blasku. Rezygnacja z tego nałogu pozwoli uratować pozostałe cebulki oraz przywrócić włosom gęstość i blask.

Będziesz cieszyć się piękną i promienną cerą

Oprócz tego, że palenie papierosów przyspiesza proces starzenia się skóry, powoduje również, że staje się ona ziemista oraz mniej odporna na działanie szkodliwych czynników. Wynikiem są przebarwienia, niedoskonałości, cienie pod oczami i brak blasku. Odstawienie papierosów pozwala skórze na nowo oddychać i przywraca jej prawidłowe krążenie, dzięki czemu odzyskuje ona swój blask i zdrowie. Mimo że rzucenie palenia znacząco poprawia kondycję skóry, niemożliwy jest jednak powrót do jej stanu sprzed nałogu. Warto wiedzieć także, że regeneracja skóry palacza powinna być wzmacniana odpowiednimi suplementami diety.

Twój organizm odzyska zdolność szybkiej regeneracji

©123RF/PICSEL

Mowa tutaj głównie o procesie gojenia się ran. U palaczy często jest on spowolniony, ponieważ dym papierosowy sprawia, że czerwone krwinki nie otrzymują odpowiedniej dawki tlenu. Konsekwencją jest obkurczanie się naczyń krwionośnych i spowolnienie procesu regeneracji komórek. Zazwyczaj dokucza to w codziennym życiu, kiedy mała ranka goi się aż dwa tygodnie! Jednak prawdziwe niebezpieczeństwo pojawia się w momencie, gdy osoba paląca musi być poddana operacji lub ulega poważnemu wypadkowi. W takim przypadku zagrożone może być nawet jej życie. Prawidłowa regeneracja organizmu to kolejny mocny argument, by rzucić palenie!

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas