Reklama

Reklama

Wzmacniające kuracje dla suchych i kruszących się włosów

Trudno się układają i wyglądają jak siano... Taki stan włosów, to często skutek ich farbowania i trwałej. Poznaj kuracje, które szybko nawilżą pasma i sprawią, że będą one mocniejsze.

Olejowanie na ciepło zatrzyma wodę we włosach Do włosów suchych najlepsze będę oleje: z awokado, oliwek, arganowy, rokitnikowy. Najlepiej wcierać je (szukaj też ich w maskach) w wilgotne włosy - wtedy zadziałają mocniej. Następnie owiń włosy folią, a potem ręcznikiem. Dla wzmocnienia efektu taki turban ogrzej przez kilka minut suszarką. To będzie sauna, która pozwoli składnikom odżywczym głębiej wniknąć w pasma. Kurację zakończ najlepiej po 2 godzinach, myjąc włosy szamponem. Powtarzaj co tydzień. 

Łagodne mycie nie połamie pasm

Wybieraj szampony o delikatnej formule, które oczyszczą, bez konieczności mocnego pocierania. Sprawdzą się szampony micelarne lub w piance. Lekką konsystencję możesz nadać też zwykłemu szamponowi. Wystarczy, że zmieszasz go w kubeczku z wodą i mocno wstrząśniesz do powstania piany. Tzw. metoda kubeczkowa świetnie się sprawdzi przy kruszących się i osłabionych pasmach. 

Reklama

Płukanka doda blasku

Taki efekt to m.in. wynik domknięcia rozchylonych łusek suchych włosów. Gdy będą ściśle do siebie przylegać, powierzchnia włosa wygładzi się i wzmocni. Po dokładnym spłukaniu szamponu polej włosy mieszanką wody z octem jabłkowym lub cytryną (proporcje: na 1 litr wody 4 łyżki octu lub soku z cytryny).  


Naj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy