Zabiegi na piękny biust

Kształtne piersi są seksowne niezależnie od rozmiaru. Gdy utracą idealny wygląd, zamiast zamartwiać się, można je poddać zabiegom ujędrniającym oraz modelującym.

Medycyna estetyczna ma nowe propozycje zarówno dla młodych mam, jak i dla kobiet dojrzałych
Medycyna estetyczna ma nowe propozycje zarówno dla młodych mam, jak i dla kobiet dojrzałychThetaXstock

Choć każdej z nas zależy na zachowaniu jędrnego biustu, jeszcze niedawno Polki znacznie rzadziej korzystały z zabiegów poprawiających kondycję piersi niż np. Francuzki czy Niemki. Teraz to się zmienia, bo medycyna estetyczna ma nowe propozycje zarówno dla młodych mam, jak i dla kobiet dojrzałych. Konkurencją dla kosmetycznych masek napinających biust są silnie liftingujące zabiegi z użyciem specjalnej aparatury. Można odmłodzić piersi w trakcie mezoterapii lub trwale wymodelować biust własnym tłuszczem.

Lifting bez skalpela

Zabieg SPM skutecznie ujędrnia i unosi piersi. Łączy działanie aktywnego serum, ampułek i maski algowej z automatycznie sterowanymi nakładkami, pobudzającymi produkcję kolagenu oraz przepływ limfy. Wytwarzane przez urządzenie podciśnienie i ciśnienie to rodzaj specjalistycznego masażu.

Dla kogo? Idealny dla kobiet po kuracjach odchudzających lub po okresie karmienia piersią. efekt, cena Skóra jest natychmiast ujędrniona i ładnie napięta, a biust uniesiony. Efekt sterczących piersi jest najlepiej widoczny przy rozmiarze miseczki B i C. Wskazane kilka zabiegów. Cena ok. 170 zł za jeden seans, seria pięciu zabiegów – 770 zł.

Odmładzanie piersi

Ten rodzaj mezoterapii igłowej przywraca elastyczność wiotczejącej skórze. Za pomocą specjalnych mikroigieł lekarz wstrzykuje w skórę biustu silnie regenerujący koktajl witamin (A, B i C), aminokwasów, kofeiny i kwasu hialuronowego. Pobudza to naturalną regenerację naskórka.

Dla kogo? Dla kobiet dojrzałych, których biust utracił sprężystość. Pomocny także, gdy na suchej skórze pojawią się zmarszczki, np. po solarium. efekt, cena Już po seansie wyraźnie odmłodzona, jędrna skóra biustu. By utrwalić efekt, wskazane kilka zabiegów. Cena: od 350 zł.

Alternatywa dla implantów

Olivia: Czy można trwale poprawić kształt biustu bez implantów?

Jakub Brągoszewski, specjalista chirurg: Taką możliwość daje nowoczesny zabieg Body Jet. Stosuje się w nim najbardziej bezpieczny wypełniacz – własny tłuszcz.

Komu warto polecić ten zabieg?

- Najczęściej decydują się na niego młode matki (30-, 35-latki), które po ciąży mają zastrzeżenia do swego wyglądu. Dobrymi kandydatkami są też kobiety, które pragną zarazem wymodelować biust i wyszczuplić sylwetkę. Z jednym zastrzeżeniem: do zabiegu nie kwalifikują się osoby palące papierosy, jeśli nie zamierzają z nich zrezygnować (bo implantowany tłuszcz się nie utrzyma).

Jak wygląda zabieg?

- Najpierw podawany jest kaniulą specjalny roztwór pod ciśnieniem, by wypłukać zbędny tłuszcz, np. z brzucha. Potem lekarz wykorzystuje odessany tłuszcz do modelowania biustu. Wprowadza go cieniutką kaniulą. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Jaki jest efekt zabiegu?

- Kształtny biust, powiększony o rozmiar. Jego modelowanie kosztuje ok. 4500 zł. Ale trzeba doliczyć koszt odsysania tłuszczu.

Jakub Brągoszewski specjalista chirurg

Tekst: Jolanta Markowska-Grodecka

Olivia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas