Zabiegi odżywcze na ciało i twarz pachnące kwiatami

Magnolia, róża, malwa, orchidea... świetnie wzmacniają i ujędrniają skórę. I cudownie odprężają!

Kremy z kwiatowymi olejkami znakomicie najwilżają i regenerują skórę
Kremy z kwiatowymi olejkami znakomicie najwilżają i regenerują skórę123RF/PICSEL

Każda z nas lubi kwiaty i ich cudowny zapach. Coraz bardziej też doceniają je kosmetolodzy. Za pielęgnujące skórę działanie ich wyciągów, olejków, a przede wszystkim odkrytych ostatnio - odmładzających komórek macierzystych. Nieocenione są także relaksujące właściwości kwiatowych aromatów, które dobroczynnie wpływają na nasze samopoczucie i piękny wygląd.

Zapachy pobudzają zmysły, a w efekcie tego w naszym organizmie wydziela się więcej endorfin, czyli hormonów szczęścia. Endorfiny poprawiają nastrój, wzmacniają układ odpornościowy i przeciwdziałają wydzielaniu się kortyzolu - hormonu stresu (sprzyja on powstawaniu podrażnień skóry, mikrourazów w tkankach, które przyspieszają zmarszczki). Warto więc poznać moc kwiatowej, niezwykle skutecznej pielęgnacji. A jaka to ogromna przyjemność... Zaczyna się już od momentu otwarcia słoiczka lub butelki z kosmetykiem.

Zmysłowa pielęgnacja ciała

Królewska kąpiel: Postawi cię na nogi, gdy jesteś zmęczona. Do wanny wypełnionej do połowy ciepłą wodą o temp. ok. 37 st. C wlej płyn do kąpieli o zapachu róży i magnolii lub dzikiej orchidei (2-3 nakrętki). Albo wsyp 1-2 nakrętki soli kąpielowej o zapachu róży i magnolii.

Wlej też 7-8 kropli olejku bergamotkowo-różanego lub 1/4 szkl. oliwy z oliwy. Zanurz się w wodzie. Głęboko oddychaj, byś poczuła aromat. Kąpiel powinna trwać ok. 15-20 min. Nie spłukuj ciała, tylko wytrzyj je ręcznikiem.

Zaletą takiej kąpieli jest to, że nie wysusza skóry, lecz pozostawia ją gładką.Ponadto płyny i sole są zazwyczaj wzbogacone proteinami, które odżywiają skórę. I po wyjściu z wanny subtelny kwiatowy zapach pozostanie na skórze przez kilka godzin.

Rozpieszczające nawilżanie: Balsam do ciała o pięknym zapachu jest jak ulubione perfumy. Wybierz aromat kwiatowy, który kojarzy ci się z egzotycznym urlopem. Możesz sięgnąć po balsam będący pielęgnacyjną wersją ulubionych perfum. Ciało będzie pięknie, ale niezwykle subtelnie pachnieć bez perfumowania się.

Balsam bogaty w witaminy i roślinne wyciągi starannie wcieraj po każdej kąpieli kolistymi ruchami od dołu ciała do góry.

Peeling: Ten przyjemny masaż wygładza skórę. Wybierz peeling drobnoziarnisty o kremowej konsystencji, który zawiera minerały i pachnie kwiatami.

Masuj nim ciało dłońmi z szeroko rozstawionymi palcami, zataczając małe kółeczka. Korzystaj z zabiegu, gdy masz czas - nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Wonne aromaty i masaż uwrażliwiają zmysł dotyku. Dzięki temu skóra lepiej wchłonie substancje odżywcze z balsamu.

Eteryczna maska: Wysmukla jak zabieg w salonie Spa. Preparat pachnący nutami egzotycznych kwiatów np. z Bali o kremowej konsystencji wzmacnia mało sprężystą skórę.

Zmieszaj ujędrniającą maskę do ciała z wodą, by utworzyła się papka i nanieś na wybrane partie ciała. Pozostaw na 20-30 min, aż wyschnie. Zmyj wilgotną gąbką, a potem spłucz wodą. Zabieg zrób raz w tygodniu. Maska zawiera starannie skomponowane olejki eteryczne z egzotycznych kwiatów, które ujędrniają skórę, pomagają też pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej, wysmuklając ciało.

Kwiatowe odmładzanie

Odprężająca odnowa: Zapach kremu rozluźnia skórę. Dzięki temu lepiej wchłania ona substancje odżywcze z kremów, czyli kwiatowe wyciągi. To bogactwo witamin C, E, flawonoidów, które pobudzają wytwarzanie kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za sprężystość skóry. Najnowszym przełomowym odkryciem są roślinne komórki macierzyste pozyskiwane z m.in. czarnej orchidei, kwiatów granatu, róży.

Zapobiegniesz zmarszczkom: Roślinne komórki macierzyste są mocnym dopingiem dla komórek macierzystych naszej skóry. Tych, które odpowiadają za jej odnowę, gładkość i nawilżenie. Komórki macierzyste silnie pobudzają regenerację skóry, sprawiając, że staje się ona mocna, odporna na działanie słońca i wolnych rodników.

Wonny tonik: Wzmacnia cerę i dodaje jej promiennego wyglądu. Idealnym tonikiem dla każdej cery jest woda różana lub z kwiatów pomarańczy (kupisz w sklepach z naturalnymi produktami, ok. 10 zł), gdyż nie narusza ochronnej warstwy hydrolipidowej. Woda kwiatowa reguluje pracę gruczołów łojowych, poprawia koloryt cery i jej elastyczność. Działa też przeciwzapalnie.

Możesz taki tonik zrobić sama:

Garść świeżych płatków kwiatowych zalej 1/2 szklanki wrzątku, przykryj naczynie spodeczkiem. Po 15-20 min przecedź płyn przez papierowy filtr do kawy.

Kwiatowe kosmetyki

Przyjemne kremowanie: Kwiatowe kremy sprawdzają się przy każdej cerze, także wrażliwej. I tak krem z chabrem, rumiankiem zawiera prowit. B5, sprawdza się ona w kojeniu stanów zapalnych skóry i podrażnień.

Preparaty z wyciągiem z róży czy orchidei poleca się do skóry dojrzałej. Mają one w składzie wit. C i E, nienasycone kwasy tłuszczowe, które ją ujędrniają i wygładzają zmarszczki. Zapobiegają też pogrubianiu warstwy rogowej naskórka, a tym samym jego szaremu kolorytowi. Kremy z wyciągiem z malwy nawilżają i uelastyczniają suchą, zwiotczałą i mało sprężystą cerę.

Nawilżysz i ujędrnisz skórę: Krem wklepuj w skórę odświeżoną kwiatową wodą, dzięki temu dłużej zachowa ona gładkość i świeży, pełen blasku wygląd.

Perfekcyjne gesty

Krem zadziała skuteczniej, jeśli wklepywanie połączysz ze specjalnym rytuałem. Wtedy zapach preparatu wpłynie na wszystkie zmysły.

Rozprowadzanie kremu na dzień: Nałóż po kropce preparatu na czoło, policzki, szyję i dekolt.

Masaż policzków: Wykonuj dłońmi koliste ruchy od wewnętrznej do zewnętrznej części policzków.

Muśnięcia twarzy: Lekko, powoli muskaj skórę palcami od wewnątrz na zewnątrz twarzy.

Świat kobiety
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas