Zadbaj o piękną i zdrową opaleniznę z Dove

Każda kobieta marzy o pięknej opaleniźnie. Wydaje się, że to nic trudnego, wystarczy skorzystać z letniego słońca. Nie zawsze jednak jest to możliwe.

article cover
INTERIA.PL/materiały prasowe

Lekko opalona skóra nie bez powodu uważana jest za atrakcyjną i kojarzy się ją ze zdrowym wyglądem. Nie jest tajemnicą, że promieniowanie słoneczne może mieć korzystny wpływ na nasz organizm. Działa przeciwzapalnie oraz stymuluje produkcję witaminy D3 w skórze. Jest też jednak druga strona medalu - zbyt długie przebywanie na słońcu niesie ze sobą wiele zagrożeń. Promieniowanie UVB, główny składnik światła słonecznego, sprzyja powstawaniu wielu niekorzystnych zmian takich jak pogrubienie warstwy rogowej naskórka, przesuszenie skóry czy pojawianie się zmarszczek.

Nie tylko kwestie zdrowotne stanowią przeszkodę w uzyskaniu pięknej opalenizny. Często problemem okazuje się zwyczajny brak czasu, po prostu wiele kobiet słoneczne dni spędza nie na plaży, ale w pracy. Również zła pogoda w trakcie urlopu może pokrzyżować plany opalania, oczywiście zawsze z zastosowaniem filtra o odpowiednim faktorze.

Pomimo tych wszystkich trudności, nie musimy rezygnować z oliwkowej karnacji. Dzięki balsamom z linii Dove Summer Glow możemy nie tylko przyciemnić naszą skórę, ale również skutecznie ją pielęgnować.

Balsamy Dove Summer Glow są kosmetykami pozwalającymi na łagodne, bezpieczne i stopniowe uzyskanie "opalenizny". Zawarty w nich DHA (dihydroksyaceton) wiąże się z warstwą rogową naskórka tworząc barwny kompleks. Zaledwie po 2-3 godzinach od nałożenia balsamu rozpoczyna się powolne przyciemnianie skóry. Intensywność zabarwienia zależy od ilości użytego preparatu. Dodatkowym składnikiem balsamów, wpływającym na intensyfikację koloru opalenizny jest erytruloza. Jej działanie jest wolniejsze niż DHA i powoduje przyciemnienie po ok. 24 godzinach od nałożenia. Dzięki odpowiednio dobranym stężeniom DHA i erytrulozy, balsamy Dove Summer Glow można stosować zarówno przy jasnej jak i ciemniejszej karnacji, zawsze z gwarancją uzyskania naturalnie wyglądającego kolorytu skóry. Powrót skóry do naturalnego zabarwienia trwa zwykle ok. 1-2 tygodni, w zależności od intensywności złuszczania naskórka.

Balsamy Dove Summer Glow nie tylko zapewniają skórze piękną opaleniznę, ale również dbają o jej właściwą pielęgnację. Zawarte w nich składniki nawilżające i ochronne zabezpieczają skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Warto pamiętać, że skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych, czy w wyniku codziennych zabiegów pielęgnacyjnych łatwo ulega przesuszeniu i odwodnieniu, staje się matowa, szorstka i łuszcząca. Balsamy Dove Summer Glow zawierają glicerynę, która wiąże wodę i zatrzymuje ją w naskórku przywracając mu sprężystość, elastyczność i gładkość. Regularne nawilżanie jest gwarancją utrzymania prawidłowego napięcia i przeciwdziałania starzeniu się skóry. Dodatkowo, balsam Dove Summer Glow dostarcza skórze ważne składniki odżywcze i nawilżające, które uzupełniają strukturę naskórka i zwiększają jego uwodnienie.

Balsam Dove Summer Glow pozwala uzyskać równomierne, naturalnie wyglądające przyciemnienie skóry, a jednocześnie zapewnia odpowiednią pielęgnację nawilżającą. Balsam Dove Summer Glow jest starannie skomponowanym produktem pozwalającym na kompleksową i wielokierunkową pielęgnację skóry.

W skład linii Dove Summer Glow wchodzą:

Dove Summer Glow samoopalający balsam do ciała do jasnej karnacji

Dove Summer Glow samoopalający balsam do ciała do ciemnej karnacji

Stopniowo nadaje skórze naturalny kolor opalenizny i dba o jej nawilżenie. Skład balsamu opracowano specjalnie tak, by zawierał niewielką ilość substancji samoopalających, które pozwalają stopniowo uzyskać efekt lekkiej opalenizny bez pomarańczowych smug. Balsam Dove Summer Glow najlepiej stosować codziennie przez kilka dni aż do uzyskania pożądanego efektu (pierwsze efekty widać już po 3 - 5 dniach). Doskonale nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry normalnej, przy skórze suchej zaleca się zamienne stosowanie Dove Summer Glow z Odżywczym mleczkiem do ciała Dove lub balsamem do bardzo suchej skóry.

Cena 200 ml/ 18 PLN

Dove balsam Summer Glow delikatnie opalizujący balsam do ciała do jasnej karnacji

Dove balsam Summer delikatnie opalizujący balsam do ciała do ciemnej karnacji

Balsam delikatnie opalizujący Dove Summer Glow + soft shimmer nadaje skórze słoneczny wygląd letniej opalenizny, nawilża i dodatkowo rozświetla skórę. Zawiera rozświetlające drobinki, dzięki którym skóra pięknie opalizuje w świetle. Pierwsze efekty opalenizny przy codziennym stosowaniu balsamu Dove Summer Glow + soft shimmer są widoczne po upływie 3-5 dni.

Cena 200 ml/ 18 PLN

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas