Ziołowe sposoby na wszy

Wszy to problem, który spotykamy u małych dzieci, które, w takim czy innym czasie, mogą się zarazić od swoich rówieśników wszawicą. Zdarza się, że rozprzestrzeniają się przez dzielenie się ubraniami z osobą zakażoną lub leżenie gdzieś, gdzie niedawno przebywała osoba zakażona. Istnieją pewne oczywiste objawy wszawicy: dziwne uczucie łaskotania na skórze głowy oraz wrażenie, że coś rusza się we włosach, swędzenie spowodowane ukąszeniami wszy (takie jak swędzenie spowodowane przez ukąszenia komara) nasilające się w szczególności w nocy (ponieważ te pasożyty są najbardziej aktywne w ciemności) i wreszcie, owrzodzenia. Chociaż nie jest to łatwe zadanie, istnieje kilka metod pozbycia się wszy z włosów:

Ziołowe sposoby na wszy
Ziołowe sposoby na wszy© Photogenica

Z wykorzystaniem olejków eterycznych:

Olejek lawendowy na wszy
© Photogenica

Ponieważ wszy nie przepadają za olejkami eterycznymi, dobrym pomysłem będzie natarcie skóry głowy i włosów olejkiem, na przykład lawendowym, rozmarynowym, olejkiem z drzewa herbacianego lub innym. Włosy, w których wszy jest wyjątkowo dużo, lepiej byłoby natrzeć olejkiem i pozostawić na całą noc. Aby całkowicie uwolnić się od wszy, powinnaś powtarzać ten proces w ciągu najbliższych kilku dni.

Leczenie z majonezem, octem jabłkowym i owocami:

Mikstura z majonezem, octem jabłkowym i owocami
© Photogenica

Majonez można mieszać z octem jabłkowym i stosować na skórę głowy. Można go pozostawić na jakiś czas, najlepiej na około dwie godziny, a następnie zmyć. Jeśli nie masz octu, istnieją inne możliwości.

Inne kompozycje, które mogą być stosowane na skórę głowy to na przykład, mieszanina cytryny, masła, soku z cebuli z jabłkiem utartym w całości. To również należy pozostawić na głowie przez noc i zakryć czepkiem. Można zmyć szamponem następnego ranka.

Żółtko, sok z cytryny, ocet, czosnek i oliwa z oliwek:

Cytryna i miód na włosy
© Photogenica

Mieszanina może być wykonana z żółtka jaja, soku z cytryny i octu. Stosuj ją na skórę głowy. Powinnaś pozostawić ją na głowie na co najmniej 30 minut przed zmyciem. Sok z cytryny jest użyteczny nie tylko w leczeniu wszy, lecz również łupieżu.

Kolejny dobrym pomysłem jest połączenie soku z cytryny z octem i oliwą. Ocet może być dodany do tej kompozycji, ponieważ również wykazał skuteczność w zabijaniu wszy. Włosy powinny być natarte oliwą z oliwek, którą należy zmyć dopiero rano. Proces ten musi być wykonywany wielokrotnie, co kilka dni, aż wszystkie wszy znikną.

Migdały, sok z cytryny, neem i bazylia:

Maseczka z migdałów na włosy
© Photogenica

Innym produktem zwalczającym wszy włosów są migdały. Kilka migdałów można namoczyć na noc w wodzie, następnie należy zblendować je do postaci pasty. Po zmieszaniu jej z kilkoma kroplami soku z cytryny, mieszankę należy nałożyć na skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Później zmyć zimną wodą.

Inne zioła przydatne w leczeniu wszy to miodla indyjska i bazylia. Podczas gdy ostry zapach bazylii działa odstraszająco na wszy, miodla zabija je. Pasta wykonana z jednego z tych ziół powinna być stosowana na skórę głowy i pozostawiona do wyschnięcia. Następnie należy ją zmyć.

Naturalne sposoby walki z wszami
© Photogenica

Ponieważ większość sztucznych, chemicznych produktów na wszy prowadzi do skutków ubocznych, począwszy od uszkodzenia do utraty włosów, a niektóre mają szkodliwy wpływ na skórę, zaleca się naturalne podejście. Opisane tutaj opcje mają udowodnioną skuteczność.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas