Reklama

4 rodzaje bólu głowy, które sygnalizują, że warto iść do lekarza

Ból głowy to dolegliwość, na którą skarży się wiele osób. Niektórzy cierpią na niego sporadycznie, jednak u większości to coraz częstsza przypadłość, która dotyka nawet młodzieży, a szczególnie osób w wieku od 18 do 25 roku życia. Nierzadko ból głowy spowodowany jest stresem, złą dietą, przemęczeniem, długotrwałym wpatrywaniem się w ekrany komputerów i smartfonów oraz wieloma innymi czynnikami. Zasadniczo jest też objawem innej dolegliwości, która w mniejszym lub większym stopniu ukryta jest w naszym organizmie. Jeśli zatem ból głowy jest częsty i uporczywy, warto udać się do lekarza i przebadać od stóp do głów, aby upewnić się, czy w naszym organizmie nie rozwinęły się stany zapalne.

Ból w okolicy skroni

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłaś bólu w okolicy skroni, to na pewno wiesz, że nie jest to przyjemne uczucie. Jak jednak wiadomo, może on być spowodowany TMJ i TMD. TMJ jest to dysfunkcja związana ze stawem skroniowo-żuchwowym. Problemy pojawiają się przy wykonywaniu ruchów głowy i szyi, w trakcie których czujemy ból spowodowany dysfunkcją stawu. TMD oznacza z kolei zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Dysfunkcja ta nie ma jednak nic wspólnego ze stomatologią, nie mniej jednak do jej wyleczenia potrzebna jest diagnoza lekarza dentysty.

Zatoki

Często zdarza się, że osoby, które miały w przeszłości problem z zatokami, skarżą się, że odczuwają ból właśnie w ich okolicach. Najczęściej odczuwamy go wtedy w okolicy policzków, oczu i czoła. Niestety niekiedy ból jest tak silny, że uniemożliwia nawet dotknięcie. Przyczyn może być wiele - począwszy od alergii aż po infekcję. Gorzej jeśli ból spowodowany jest stanem zapalnym. Niepowodzenie w leczeniu infekcji zatok, może mieć katastrofalne skutki, potencjalnie śmiertelne. Najlepiej zatem przy najbliższej wizycie kontrolnej zgłosić lekarzowi problemy z zatokami.

Reklama

Szyja

Wydaje się być to dość powszechny problem, jednak wiele osób go bagatelizuje. Ból szyi, który zazwyczaj pojawia się rano, zaraz po wstaniu z łóżka lub po kilku godzinach pracy przy komputerze, może być bardzo denerwujący i kłopotliwy. Wynika on z problemów z kręgosłupem, a dokładniej jego górnym odcinkiem, który zazwyczaj odzywa się, kiedy mamy niewygodną poduszkę, wadę postawy lub ciągle towarzyszy nam stres. Na szczęście tę dolegliwość da się dość szybko usunąć. Wystarczy, że kilka razy wybierzemy się na masaże lub basen, zakupimy specjalną poduszkę podtrzymującą szyje i głowę oraz zredukujemy stres.

Migrena

Ponad 35 procent ludzi skarży się na migreny, które pojawiają się nieoczekiwanie. Pomimo wiedzy na temat migreny, lekarze nadal nie znają skutecznego sposobu na pozbycie się dolegliwości. Doraźnie zapisują pacjentom lekarstwa, które rzadko kiedy pomagają w stu procentach. Dlatego też, migrena jest chorobą przewlekłą, z którą wbrew pozorom trudno sobie poradzić. Oprócz bólu głowy, najbardziej znanymi jej objawami są: światłowstręt, dezorientacja, zawroty głowy, drętwienie i sztywność twarzy, nudności, a nawet wymioty. Pulsujący ból wydaje się być paraliżujący i często nie do zniesienia, szczególnie jeśli powtarza się on co kilka dni. Jeśli cierpisz z powodu ciągłych ataków migreny, warto uzupełnić swoją dietę w witaminy z grupy B, potas oraz magnez.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ból głowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy