Reklama

5 sposobów na zatkane ucho

Zdarza się, że ciśnienie powietrza podczas zmiany wysokości lub nagromadzenie płynu powoduje zablokowanie trąbki Eustachiusza. Spowodowane jest to różnicą ciśnień wewnątrz i na zewnątrz ucha. Różnica ciśnień wywołuje ból ucha oraz przyblokowaniem ucha i słyszeniem stuków. Przywrócenie słuchu w uchu jest łatwe, wystarczy znać kilka sposobów. Oto one.

Próba Valsalvy

Nagłe zmiany wysokości, co za tym idzie ciśnienia w uszach są najlepiej wyrównywane za pomocą próby Valsalvy. Próba ma na celu zmniejszenie ucisku w uchu środkowym i trąbki Eustachiusza. Oto jak to zrobić. Nabierz powietrza. Zamknij usta, ściśnij skrzydełka nosa i staraj się wypuszczać powietrze. Poczujesz, że ucho się otwiera. Powietrze wydmuchuj powoli, aby nie zwiększyć bólu w uchu.

Szerokie ziewanie

Ziewanie poprawia przepływ powietrza przez trąbki Eustachiusza. Nie trzeba faktycznie ziewać, ale po prostu naśladować ziewanie. Otwórz usta szeroko, jak to tylko możliwe. Odchyl głowę delikatnie do tyłu, jakby patrzeć w niebo. Wysuń szczękę do przodu i poczujesz strzelanie w uszach. Jeśli nic się nie wydarzyło, przeprowadź procedurę raz jeszcze.

Reklama

Żucie gumy

Guma do żucia to skuteczny sposób, aby odetkać uszy. Nagłe zmiany ciśnienie podczas startu i lądowania samolotu to dla wielu osób problem. Wystarczy żuć gumę podczas początkowej i końcowej fazy lotu. Dzięki temu odciążysz uszy. Żucie otwiera trąbki słuchowe i odblokowuje uszy.

Picie wody

Sposób ten powinien odblokować uszy. Potrzebujesz dużą szklankę z wodą. Weź duży łyk, zamknij usta, zatkaj nos i połknij wodę z głową pochyloną ku górze. Ruch ten pomoże otworzyć trąbki słuchowe.

Grawitacja

Sposób ten jest doskonały dla osób, które nurkują. Nurkowie doświadczają wielu znacznych problemów z uszami podczas ich wypraw. Jeśli twoje ucho jest przyblokowane przez wodę lub ciśnienie, wystarczy przechylić głowę zablokowanym uchem w kierunku podłogi. Palec wskazujący umieść u wejścia do kanału słuchowego i poruszaj nim jak tłokiem. Powinieneś poczuć delikatną zmianę ciśnienie w uszach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samolot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy