Reklama

6 porad pomocnych w usunięciu nadmiaru wody w organizmie

Ludzki organizm składa się z 60-70% wody. Prawie 2/3 wody przechowywane jest wewnątrz komórek. Reszta wody znajduje się w przestrzeni międzykomórkowej. Objętość płynu zwiększając się tworzy obrzęk. Obrzęki nóg mogą zwiastować choroby, począwszy od chorób żył, nerek oraz tarczycy. Jeśli często doświadczasz obrzęku nóg, skonsultuj się z lekarzem, ponieważ leczenie zależy od przyczyny. Aby szybko się pozbyć obrzęków, wskazane jest, aby postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Zacznijmy od żywności

Sól i węglowodany to pierwsze produkty, które powinny być wyłączone z diety w pierwszej kolejności lub przynajmniej zmniejszenia ich konsumpcji. Pożądane jest również, aby zapomnieć o ostrych i niezdrowych potrawach. Przed pójściem spać lepiej się nie objadać.

Witaminy i minerały

Obrzęk jest sygnałem, że organizm potrzebuje witamin i minerałów. Do swojej diety dołącz więcej świeżych owoców, warzyw i ziół. Nie zaniedbuj pokarmów bogatych w potas i magnez.

Więcej ruchu

Siedzący tryb życia nie jest rozwiązaniem. Zacznij od spacerów i wykonuj ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza rano. Aktywność fizyczna „wyciska” nadmiar wody z organizmu.

Reklama

Pij wodę

Każdy wie o konieczności picia co najmniej 2 litrów wody dziennie. Należy pić wodę w ciągu dnia, a nie nadrabiać jej niedoboru przed snem.

Wysypiaj się

Przespane noce sprawią, że będziesz wyglądać dobrze i rześko. Podczas snu nogi odpoczną, a obrzęk się zmniejszy.

Masaż limfatyczny

Jeśli obrzęk pojawia się na twarzy, zastanów się nad masażem limfatycznym. Oddaj się w ręce doświadczonego specjalisty, które pomoże ci rozwiązać problem stagnacji wody i limfy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: obrzęk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy