Reklama

Cud, jakim jest czarny pieprz

Obecnie większość najlepszych suplementów diety na rynku to produkty pochodzenia naturalnego. Dlaczego? Naturalne suplementy są bardziej bezpieczne, a ich produkcja kosztuje znacznie mniej. Wraz z rosnącą liczbą osób, które wolą naturalne produkty, zwiększa się także zapotrzebowanie na suplementy. Jednym z najlepszych połączeń naturalnych składników jest mieszanka kurkumy i czarnego pieprzu.

Pozyskiwane z kurkumy kurkuminoidy to jedne ze składników, które w sposób najbardziej aktywny wpływają leczniczo na nasz organizm. Zmniejszają stany zapalne i wzmacniają układ odpornościowy, zapewniając doskonałą ochronę dla organizmu. Jednakże kurkuma w połączeniu z czarnym pieprzem daje nam o wiele więcej korzyści.

Czarny pieprz zawiera witaminy A i C oraz flawonoidy, które wykazują działanie przeciwnowotworowe. Zawiera też karotenoidy, przeciwutleniacze, które zmniejszają poziom substancji toksycznych w ciele. Toksyny te mogą przyczynić się do powstawania komórek rakowych.

Reklama

Czarny pieprz to przyprawa przyspieszająca trawienie. Stymuluje ścianki żołądka do zwiększonej produkcji kwasu chlorowodorowego, głównego składnika odpowiedzialnego za trawienie pokarmu. Czarny pieprz może być stosowany w leczeniu przeziębienia ze względu na zawartość witaminy C. Dobrze działa dodany do miodu. Inną korzyścią, jaką możemy odnieść z dodania pieprzu do swojej diety, jest jego działanie przyspieszające odchudzanie. Większość preparatów do stosowania na odchudzanie zawiera właśnie tę przyprawę.

Jednym z powodów, dla których czarny pieprz jest tak cenionym składnikiem suplementów diety, jest jego składnik bioaktywny o nazwie piperyna. To dzięki niej przyprawa ta wykazuje działania opisane powyżej. W połączeniu z kurkumą jest lepiej przyswajalna przez nasz organizm. To samo dotyczy kurkumy – w połączeniu z piperyną jest lepiej wchłaniana. Spożywane razem wykazują aż 2000 (!) razy silniejsze działanie.

Na koniec warto dodać, że wśród wielu fascynujących działań, jakie wykazuje czarny pieprz, znajduje się też działanie przeciwdepresyjne. Systematyczne stosowanie pieprzu w kuchni nie tylko sprawi, że nasze potrawy będą doskonale smakować. Zyska na tym zarówno nasze ciało, jak i duch.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieprz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama