Reklama

Reklama

Horoskop dla maluszka

Data urodzenia dziecka może wiele powiedzieć o jego charakterze. Sprawdź, jakimi cechami gwiazdy obdarzyły twojego malucha i dobierz odpowiednią strategię wychowawczą.

Baran

21 marca - 20 kwietnia

Dziewczynka: Nie oczekuj, że będzie się dobrze czuła w sukience z falbankami. To mała wojowniczka, która chce swobodnie zdobywać świat i bardzo lubi stawiać na swoim.

Reklama

Chłopiec: Jest prawdziwym wulkanem energii. Wszędzie go pełno, ciągle poszukuje nowych wyzwań i idzie przez życie przebojem.

Czego potrzebuje dziecko: Ten pełen temperamentu i bardzo sprawny fizycznie smyk potrzebuje współzawodnictwa i sukcesów. Pomóż mu znaleźć bezpieczne ujście dla jego niespożytej energii i nie spuszczaj z oka:-)

Byk

21 kwietnia - 21 maja

Dziewczynka: Lubi wygodę i piękne otoczenie. Od małego może też wykazywać talenty muzyczne, dlatego warto zapisać ją np. na lekcje śpiewu, tańca czy gry na instrumencie.

Chłopiec: Ten mały sybaryta ma swoje ulubione potrawy, ubrania i rzadko zmienia zdanie. Bywa uparty i powolny. Kup mu skarbonkę - już od dziecka docenia wartość pieniądza.

Czego potrzebuje dziecko: Rytuałów, poczucia bezpieczeństwa i dużej porcji czułości. Małe byczki źle reagują na nagłe zmiany planów. A kiedy już wpadną w złość, rodzice są bezradni...

Bliźnięta

22 maja - 22 czerwca

Dziewczynka: Z chwilą, kiedy zacznie mówić (robi to szybciej niż inne dzieci), możesz pozbyć się z domu radia i telewizora - twoja mała gaduła zastąpi je z powodzeniem.

Chłopiec: Wiecznie gdzieś się spieszy i zadaje mnóstwo pytań - jest bardzo ciekawski. Lubi, gdy wokół niego dużo się dzieje, a płacze wówczas, gdy jest znudzony.

Czego potrzebuje dziecko: Ponieważ jest niezwykle bystre, ma lotny umysł i błyskawicznie opanowuje nowe umiejętności, wciąż domaga się nowych zabawek, atrakcji i wrażeń.

Rak

23 czerwca - 22 lipca

Dziewczynka: Ma romantyczną duszyczkę - uwielbia bawić się w dom: wciąż będzie przebierać, karmić czy usypiać misia. Nawet gdy już zda maturę, nie wyrzuci swojej ukochanej przytulanki. Dość długo będzie trzymać się maminej spódnicy.

Chłopiec: Jest bardzo nieśmiały i płaczliwy. Nie znosi krzyku i popędzania. Ma swój świat, do którego dopuszcza tylko wybranych.

Czego potrzebuje dziecko: Ponieważ maluszek bardzo przywiązuje się do różnych przedmiotów, musi mieć miejsce, w którym będzie mógł gromadzić wszystkie ważne dla niego skarby.

Lew

23 lipca - 22 sierpnia

Dziewczynka: Jest urodzoną gwiazdą i dobrze o tym wie. Dlatego uwielbia być w centrum zainteresowania i wciąż domaga się komplementów. Nie znosi za to prozaicznych obowiązków.

Chłopiec: Mały król zwykle przewodzi w swojej grupie rówieśników. Od małego bardzo ceni sobie wysoki standard życia: może domagać się jakiejś zabawki tylko dlatego, że jest modna i mają ją inne dzieci.

Czego potrzebuje dziecko: Rodzice muszą mieć u małego Lewka autorytet. Inaczej smyk będzie tyranizować najbliższe otoczenie i... stawiać na swoim.

Panna

23 sierpnia - 22 września

Dziewczynka: To mała Panna Porządnicka: za żadne skarby nie włoży poplamionej bluzki i zawsze ma idealny porządek w pokoju. Gdy nieco podrośnie będzie prawą ręką mamy.

Chłopiec: Może być typem małego naukowca (w znaku Panny rodzi się najwięcej laureatów Nagrody Nobla!). Zawsze porządny i schludny, kaprysi zazwyczaj tylko przy jedzeniu.

Czego potrzebuje dziecko: Odrobiny spontaniczności! Dlatego zachęcaj swoją małą Pannę do żartów i wygłupów: nic się przecież nie stanie, jeżeli podczas zabawy raz się pobrudzi...

Waga

24 września - 23 października

Dziewczynka: Jest uroczą, małą damą: będzie przymierzać sukienki mamy i na pewno wypróbuje jej nową szminkę. Zanim skończy przedszkole, złamie wiele męskich serc.

Chłopiec: Ten urodzony dyplomata bez wysiłku osiąga to, czego pragnie. Nie znosi krzyku, kłótni i konfliktów. Ceni sprawiedliwość: zawsze stanie w obronie słabszego kolegi.

Czego potrzebuje dziecko: Nauczcie małą Wagę podejmowania decyzji. Brzdąc musi zrozumieć, że nie da się zadowolić wszystkich. A im szybciej to sobie uświadomi, tym dla niego lepiej!

Skorpion

24 października - 22 listopada

Dziewczynka: Zazwyczaj jest upartą indywidualistką. Często bywa zazdrosna i skryta, a kiedy się obrazi, nawet po dłuższym czasie będzie wciąż pamiętać o swoich zranionych uczuciach.

Chłopiec: Rozmontuje każdy zegarek, wypije perfumy, a na końcu obrazi się na rodziców za to, że ukarali go za chęć poznania świata.

Czego potrzebuje dziecko: Mały Skorpion ma bardzo silną osobowość. Najlepsza strategia wobec malca to żelazna konsekwencja i takt w jej egzekwowaniu. Wbrew pozorom smyk jest bardzo wrażliwy i łatwo go zranić.

Strzelec

23 listopada - 21 grudnia

Dziewczynka: Jest radosna, bardzo odważna i pełna życia. Woli towarzystwo kolegów niż koleżanek. Lubi przestrzeń, podróże i ruch na świeżym powietrzu. Kocha zwierzęta.

Chłopiec: To mały filozof i jednocześnie rozrabiaka. Ani chwili nie usiedzi w miejscu, nie potrafi też milczeć. Ciągle się uśmiecha, robi psikusy i rozdaje kolegom zabawki.

Czego potrzebuje dziecko: Na nic zdadzą się perswazje i ostrzeżenia rodziców. Dlatego muszą oni dyskretnie czuwać nad tym, by inni nie wykorzystywali naiwności i prostoduszności malucha.

Koziorożec

22 grudnia - 20 stycznia

Dziewczynka: Jest poważna, ostrożna, spokojna i zamknięta w sobie, dlatego często wydaje się nad wiek dojrzała. Zazwyczaj nie lubi być niczym zaskakiwana, a na co dzień potrzebuje bezpieczeństwa.

Chłopiec: Jest niesłychanie cierpliwy i ambitny. Kiedy coś sobie postanowi, zawsze to osiągnie, nawet jeśli zajmie mu to sporo czasu. Czasem wydaje się tylko trochę zbyt "dorosły".

Czego potrzebuje dziecko: Poczucia, że doceniasz jego wysiłki. Mały Koziorożec nie wierzy w siebie - dlatego często go chwal.

Wodnik

21 stycznia - 18 lutego

Dziewczynka: Ta niezwykła osóbka ma wielu przyjaciół (zarówno prawdziwych, jak i zmyślonych). Nie znosi przymusu: zrobi coś, ale tylko pod warunkiem, że to będzie jej wybór.

Chłopiec: To taki mały Harry Potter - żyje we własnym, magicznym świecie. Lubi nowinki techniczne i zawsze z wypiekami na twarzy będzie słuchać opowieści o UFO.

Czego potrzebuje dziecko: Dużej dozy tolerancji i codziennej porcji ruchu na świeżym powietrzu - to pozwoli małemu Wodnikowi dać upust rozpierającej go energii.

Ryby

19 lutego - 20 marca

Dziewczynka: Delikatna istotka, która żyje w świecie swojej niezwykle bujnej wyobraźni. Ma wielkie serce: będzie znosić do domu bezpańskie psy i koty i ratować je od zguby.

Chłopiec: Mały Dyzio Marzyciel - jest grzeczny, ale flegmatyczny i nieśmiały. Bywa, że lepiej czuje się w towarzystwie dziewcząt - one doceniają jego wrażliwość.

Czego potrzebuje dziecko: Czułości i jeszcze raz czułości! Nie podnoś głosu na małą Rybkę, bo jako wyjątkowo wrażliwa istota od razu zaleje się rzęsistymi łzami.


Tekst: Anna Kublik

Dowiedz się więcej na temat: horoskop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje