Reklama

Reklama

Jak działa mleko z czosnkiem? Nie każdy może je pić!

Każdy z nas zna ten ponadczasowy napój, który jest babciną recepturą na walkę z przeziębieniem. Czy mleko z czosnkiem rzeczywiście działa i czy każdy może je spożywać?

Choć połączenie mleka, miodu i niezbyt przyjemnie pachnącego czosnku może odstraszyć niejednego fana babcinej kuchni, receptura ta od lat jest jednym z domowych sposób na walkę z przeziębieniem. 

Mleko z czosnkiem - jakie są jego właściwości?

Nie bez powodu mleko z czosnkiem uznawane jest za skuteczny specyfik w walce z początkami infekcji. Czosnek jest znany ze swojego działania antywirusowego i antybakteryjnego. Jednocześnie ma dobry wpływ na serce i obniża ciśnienie krwi. Jest bogaty m.in. w witaminy A, C oraz witaminy z grupy B, a także potas, wapń czy magnez.

Produkty mleczne z kolei wspierają układ immunologiczny poprawiając naszą odporność. Dodatkowo, mleko załagodzi dość nieprzyjemny w smaku czosnek, który jest kluczowym składnikiem tej babcinej mikstury.

Reklama

Czy mleko z czosnkiem jest dla każdego?

Okazuje się jednak, że mikstura z czosnku i mleka nie będzie dobrym sposobem na walkę z przeziębieniem dla każdego. Zdecydowanie nie zaleca się go osobom, które cierpią na nadwrażliwość żołądka. Czosnek bowiem może podrażniać błony śluzowe układu pokarmowego.

Czytaj również:

Proste sposoby na wilgoć w domu. Jak się jej pozbyć? 

Fryzury z PRL-u. Hit czy kit?

Tomasz Karolak przyłapany na gorącym uczynku 

Tina Turner o swoim życiu

Zobacz także:


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje