Reklama

Jak oczyścić nerki? Naturalne sposoby

Nie bez przyczyny mówi się, że nerki są najważniejszym filtratorem organizmu, dlatego tak ważne jest ich oczyszczanie. Jak przeprowadzić ten proces naturalnymi sposobami? Wystarczy sięgnąć po cenione w medycynie naturalnej zioła, które posiadają szereg zdrowotnych właściwości, a przede wszystkim oczyszczają krew oraz wszystkie inne narządy ze szkodliwych substancji i złogów. Do tego zacnego grona zaliczyć śmiało można takie "ziółka" jak korzeń łopianu, koniczynę czerwoną, mniszka lekarskiego, skrzyp polny, fiołka trójbarwnego, pokrzywę zwyczajną, prawoślaz lekarski i mącznicę lekarską. Wyjątkowo dobroczynnie na nerki wpływa też popularna pietruszka i sok z brzozy.

Sok z korzenia łopianu a nerki i detoksykacja

Sok z korzenia łopianu wykazuje działanie moczopędne i stymuluje proces detoksykacji organizmu, dzięki czemu w organizmie nie zalegają zbędne produkty przemiany materii, a tym samym proces filtracji organizmu nadzorowany przez nerki nie napotyka na żadne przeszkody. Sok z łopianu pomoże też złagodzić dolegliwości towarzyszące schorzeniom dróg moczowych oraz układu pokarmowego.

Czerwona koniczyna a nerki

Czerwona koniczyna - stanowiąca bogate źródło niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników doskonale oczyszcza organizm z toksyn. Co w niej znajdziemy? Przede wszystkim cenne witaminy, takie jak A,B, C, E i P, całą serię niezbędnych mikroelementów, między innymi wapń, żelazo, potas, magnez, miedź, fosfor, selen i chrom, oraz antocyjany i fenolokwasy oraz olejki i eteryczne i garbniki karotenu.

Reklama

Mniszek lekarski a nerki

Nie od dziś wiadomo, że mniszek lekarski ma wyjątkowo dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Wykazuje między innymi właściwości moczopędne i przeczyszczające. Stymuluje też pracę nerek i oczyszcza je ze wszystkich zalegających w nich zbędnych substancji i szkodliwych produktów przemiany materii. Ziele to jest również naturalnym środkiem na problemy żołądkowe oraz nadciśnienie.

Jak przygotować odwar z mniszka lekarskiego?

Potrzebne składniki:

- Dwie łyżki stołowe suszonych korzeni mniszka lekarskiego

- Pół litra wrzącej wody

Sposób przygotowania:

Ziele zalej wrzącą wodą i gotuj je przez dziesięć minut na niewielkim ogniu pod przykryciem. Po upływie tego czasu odstaw napar do ostygnięcia, a później przecedź. Zaleca się pić jedną filiżankę naparu na czczo i kolejne dwie w ciągu dnia.

Skrzyp polny a nerki

Podobnie jak mniszek lekarski doskonale pracę nerek stymuluje też skrzyp polny. Wykazuje on między innymi właściwości moczopędne i zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych. W celach leczniczych zaleca się między innymi picie herbatek i naparów z tego ziela.

Potrzebne składniki:

- Dwie łyżeczki suszonego ziela skrzypu polnego

- 250 ml wrzącej wody

Sposób przygotowania

Dwie łyżeczki suszonego ziela skrzypu polnego zalej wrzącą wodą. Odstaw na kwadrans do zaparzenia. Po upływie tego czasu odcedź napar. Preparat najlepiej pić na czczo, a następnie przyjmować dwie filiżanki w ciągu dnia. Jeśli chcemy zwiększyć efektywność ziołowej herbaty, możemy do jej przygotowania użyć obu roślin leczniczych, czyli mniszka lekarskiego i skrzypu polnego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mniszek lekarski | skrzyp polny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy