Reklama

Jak pozbyć się bólu pleców przy pomocy żelatyny?

Żelatyna na ból pleców? Przecież to sposób, który w dalekiej przeszłości żołnierzom zalecali lekarze! Okazuje się jednak, że właśnie ten zamierzchły patent jest ciągle skuteczny. Żołnierzom w czasie wojny zalecano okłady z żelatyny i picie napoju na jej bazie, które miały na celu utrzymać ich stawy i plecy w dobrej kondycji. Dzisiaj, mało kto pamięta o właściwościach żelatyny, które koją ból i wzmacniają nasze stawy. Sprawdź, jak ten naturalny produkt potrafi leczyć różne dolegliwości zdrowotne.

Właściwości prozdrowotne żelatyny

Żelatyna to produkt pochodzenia odzwierzęcego. Pozyskiwana jest dzięki specjalnym procesom chemicznym z tkanki łącznej zwierząt. Kiedyś głównie z dużego bydła, obecnie z wieprzowiny, w celu zapobiegania zarażeniom chorobą wściekłych krów. Zawiera dwa ważne aminokwasy – prolinę i hydroksyprolinę. Oba wykazują pozytywny wpływ na tkanki łączne w naszym organizmie. Mogą one także stymulować wzrost tkanki łącznej, dzięki czemu uszkodzone stawy ulegają regeneracji.

Żelatyna jest substancją, która wzmacnia głównie komórki i włókna. W medycynie naturalnej znana jest głównie ze swoich właściwości przeciwbólowych. Jest zatem doskonałym produktem dla tych, którzy cierpią na bóle stawów, pleców, nóg czy karku. Żelatyna nawilża nasze stawy, a od ich stanu zależy przecież odpowiednie funkcjonowanie wielu narządów w naszym organizmie, dlatego warto o nie zadbać. Żelatyna posiada również właściwości sprzyjające urodzie. Poprawia trawienie, co pomaga w utrzymaniu szczupłej sylwetki, wzmacnia paznokcie, zmniejsza wypadanie włosów, a także nadaje jędrności skórze.

Reklama

Oto lista korzyści, jakie przynosi spożywanie żelatyny:

- Wzmacnia stawy i serce

- Przyspiesza metabolizm

- Poprawia funkcjonowanie mózgu

- Zapewnia wspaniałą cerę

- Wzmacnia i uelastycznia ścięgna i więzadła

- Przeciwdziała osteoporozie i artretyzmowi

- Stymuluje wzrost włosów i paznokci

- Działa pomocniczo w leczeniu dysplazji

Żelatyna korzystnie wpływa na stawy i kości

Żelatyna może nie tylko pomóc w pozbyciu się bólu pleców, ale także sztywności karku, co może mieć szczególne znaczenie dla osób, które spędzają długie godziny przed komputerem. Już po tygodniu stosowania kuracji żelatynowej można zauważyć wyraźną poprawę samopoczucia. Po miesiącu natomiast, ból powinien i sztywność powinny całkowicie ustąpić.

Wiele osób uważa, że leczenie dolegliwości bólowych żelatyną się nie sprawdza. Jeśli jednak zdecydujemy się na stosowanie specyfiku z żelatyny, uchronimy nasz żołądek przed toksycznym działaniem środków przeciwbólowych. Warto wypróbować zatem ten naturalny i przede wszystkim skuteczny sposób zabijania bólu.

Systematyczne spożywanie produktów z żelatyną lub picie roztworu przygotowanego na jej bazie może całkowicie zlikwidować ból mięśni, kości i stawów. Preparaty z żelatyny poprawią również naszą urodę! Po tygodniu kuracji żelatynowej, bóle powinny całkowicie ustąpić. Kurację żelatyną powinniśmy powtarzać codziennie przez miesiąc, najlepiej dwa razy do roku.

Jak przygotować kojący preparat z żelatyny?

Potrzebujemy 150 gramów żelatyny spożywczej. Taka ilość powinna wystarczyć nam na miesiąc użytkowania. Miksturę należy przyrządzić przed snem. W ¼ szklanki zimnej wody mieszamy dwie płaskie łyżeczki żelatyny (około pięć gramów). Mieszkankę pozostawiamy na noc w temperaturze pokojowej.

Gotowa żelatyna powinna mieć konsystencję galaretki. Miksturę zaleca się spożywać rano na czczo. Do preparatu, który przygotowaliśmy można dodać również odrobinę wody, soku lub jogurtu. Te składniki wzbogacą smak galaretki, sprawiając, że stanie się smaczniejsza.

Przy stosowaniu żelatyny należy dokładnie sprawdzać z jakiego źródła pochodzi produkt. Zaleca się spożywanie żelatyny wyłącznie pochodzenia wieprzowego, nigdy wołowego, gdyż może posiadać ona priony choroby wściekłych krów.

Żelatyna ma głównie pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, ale tylko wtedy, gdy jest stosowana w optymalnych ilość. Nadmierne jej spożycie może powodować odwrotny do pożądanego efekt - zapalenie stawów.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy