Jak schudnąć dzięki wodzie z imbirem?
Wiele osób marzy o zgrabnej sylwetce i podejmuje w tym celu walkę ze zbędnymi kilogramami. Często jednak proces odchudzania nie przynosi zbyt szybko żadnych efektów. Warto wtedy sięgnąć po sprawdzone i bezpieczne sposoby, które pomogą nam schudnąć. Świetnie sprawdzi się w tym celu woda z imbirem, która wykazuje wiele korzystnych właściwości. Przede wszystkim oczyszcza organizm z toksyn i przyspiesza metabolizm, dzięki czemu sprawia, że szybciej spalimy nadmiar tłuszczu z okolic talii, bioder i ud. Taka imbirowa mikstura przyniesie najlepsze efekty, gdy będzie regularnie stosowana w połączeniu z odpowiednią dietą i wysiłkiem fizycznym. Jak więc przygotować wodę z imbirem? Jak często ją stosować? Jakie jeszcze korzyści przyniesie jej spożywanie? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.
Imbir to niezwykle cenna roślina, która wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych. Jego najważniejszymi składnikami są związki fenolowe, takie jak gingerol, zinferol i shogaol. Pobudzają one proces termogenezy, co sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, talii, bioder i ud. Dlatego też woda z imbirem będzie nieocenioną pomocą w odchudzaniu. Mikstura ta zwiększa także wydzielanie soków trawiennych oraz żółci. Dzięki temu przyspiesza przemianę materii i oczyszcza organizm z toksyn. Wpływa także korzystnie na poziom leptyny, czyli hormonu, który daje uczucie sytości. Woda z imbirem nie tylko pomoże schudnąć, ale też zniweluje wiele dolegliwości trawiennych. Pijąc ją, można szybko się uporać z nudnościami, wymiotami i bólem brzucha. Warto ją stosować również w przypadku zespołu jelita wrażliwego.
Woda z imbirem przyniesie najlepsze efekty, gdy będzie stosowana razem z aktywnością fizyczną i zdrową, indywidualnie dobraną dietą. Mikstura pobudzi układ trawienny do pracy, dzięki czemu szybciej będziemy spalać kalorie i zbędną tkankę tłuszczową. Należy pić ją codziennie rano na czczo, a pierwsze efekty będą widoczne już po dwóch-trzech tygodniach.
Do przygotowania wody imbirowej potrzebujemy 3-4 cm korzenia imbiru, którego należy pokroić w cienkie plasterki lub zetrzeć na tarce. Zalewamy go 250 ml ciepłej, przegotowanej wody i ewentualnie dodajemy inne składniki, np. cytrynę, miód, cynamon czy miętę. Można także wlać wodę do naczynia, dodać imbir i inne dodatki, doprowadzić miksturę do wrzenia i gotować przez 15 minut.