Reklama

Reklama

Jedz wolniej - szybciej schudniesz

Dietetycy podkreślają, że liczy się nie tylko to, co jemy, ale również w jakim tempie to robimy. Dlatego specjaliści zachęcają do brania mniejszych kęsów i wolniejszego przeżuwania jedzenia. To, jak zapewniają, sposób na to, aby jeść mniej.

Badacze z Texas Christian University potwierdzili, że wolne jedzenie i spożywanie małych kęsów, powoduje, że szybciej czujemy się najedzeni. Co więcej, naukowcy odkryli związek pomiędzy szybkością spożywania pokarmów, a ilością przyjmowanych kalorii.

Specjaliści zwracają również uwagę na to, jak tempo jedzenia wpływa na poczucie sytości. Naukowcy odkryli, że osoby, które jadły wolniej spożywały o 88 kalorii mniej niż osoby, które jadły w pośpiechu.

"Podczas badań zauważyliśmy, że odczuwanie głodu po posiłku było znacznie niższe w przypadku osób, które jadły wolniej. Zauważyliśmy również, że osoby, które jadły wolniej - piły więcej wody, co również wpływa na poczucie sytości i zapobiega nadmiernemu jedzeniu" - wyjaśnia dr Meena Shah.

Reklama

Specjaliści podkreślają, że poprzez zwolnienie tempa spożywania posiłków odczuwamy nie tylko mniejsze łaknienie po ich zakończeniu, spożywamy mniej pokarmów, ale również bardziej doceniamy ich walory smakowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne