Reklama

Reklama

Jesienne ziółka chronią nerki

Spacerując teraz po parku lub lesie, możemy zebrać roślinki o działaniu moczopędnym i oczyszczającym. Kuracje nimi przydadzą się każdej z nas!

Dla nerek dobrze jest, gdy regularnie... udajemy się do toalety. Oddawanie ok. 2-2,5 l moczu na dobę gwarantuje nam lepszą ochronę przed kamicą. Nerki dobrze oczyszczają się wtedy ze składników mineralnych (np. fosforanów) i nie tworzą się tzw. złogi. A mogłoby to stać się przyczyną silnego bólu (tzw. kolki nerkowej).

Lekarze przestrzegają, że teraz to dosyć częste dolegliwości. Jesteśmy na nie bardziej narażone, jeśli pijemy zbyt mało płynów. Aby uniknąć problemów, popijajmy ziołowe herbatki, także te przygotowane samodzielnie!

4 ziółka – 4 proste przepisy:

- Jałowiec pospolity - pod krzakiem rozpostrzyj np. płachtę materiału i strząśnij na nią dojrzałe owoce. Wysusz je cienką warstwą w przewiewnym i ocienionym miejscu. Łyżkę suchych owoców zalej szklanką letniej wody i ogrzewaj 30 min (nie powinny wrzeć); odcedź. Możesz pić po łyżce odwaru 2-3 razy dziennie.

Reklama

- Nawłoć - zetnij kwitnące pędy i wysusz np. na sznurku w suchym, ocienionym miejscu. 2 łyżki suszonych liści i kwiatów zalej szklanką wrzątku i odstaw na 20 min; odcedź. Pij 2 razy dziennie po 1/2 szklanki.

- Borówka - zbierz liście i wysusz. Łyżkę suszu zalej szklanką wrzątku, gotuj 30 min, odcedź. Pij raz dziennie.

- Mącznica (nie można jej zbierać w lesie, ale np. we własnym ogrodzie - tak; stosuj ją za zgodą lekarza) - łyżkę wysuszonych liści zalej szklanką wrzątku, zagotuj i ogrzewaj jeszcze 5 min; odcedź. Pij łyżkę co 3 godz.


Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy