Reklama

Reklama

Jesteś na diecie? Nie mów o tym

Ponad połowa kobiet, które się odchudzają, zanudza swoich przyjaciół dietą - wskazują najnowsze badania. Co ciekawe 41 proc. osób poddaje się sugestiom znajomych i sami pod presją rezygnują z niektórych produktów lub decydują się na zmianę diety.

- Badania pokazują jednoznacznie, że powoli stajemy się społeczeństwem, którym zawładnęła dieta - myślimy o diecie, mówimy o diecie, jesteśmy na diecie - zauważa dr Christian Jessen.

Nie przynudzaj, zmień nawyki

Reklama

Specjalista tłumaczy, że dieta zwykle wymaga dużych poświęceń, jak również zmiany praktycznie całego dotychczasowego stylu życia. Dlatego też nie można się dziwić, że jest ona dominującym tematem w życiu osoby, która ją stosuje.

- Jako specjalista zawsze powtarzam, że nie warto poświęcać się restrykcyjnym dietom, które zaczynają dominować nad naszym życiem i często dosłownie, przejmują nad nim kontrolę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zmiana niezdrowych nawyków. Wprowadzenie drobnych zmian nie będzie aż tak rzutowało na nasze życia i kontakty ze znajomymi - dodaje dr Jessen.

Ciągle o tym samym

Najnowsze badania wykazały, że osiem na dziesięć pytanych kobiet będących na diecie mówi prawie ciągle o jedzeniu, odchudzaniu, zdrowych i niezdrowych aspektach poszczególnych produktów. Przekonując tym samym swoich znajomych do zmiany nawyków żywieniowych. Co mniej podatni na takie sugestie przyznają, że jest to męczące i nużące. Wręcz wypominają znajomym, że dieta stała się ich obsesją - do czego przyznaje się co piąty badany.

Niestety, znudzeni znajomi często podkreślają, że dieta ich przyjaciół rzutuje na relacje. 27 proc. przyznaje, że dokucza przyjaciołom, którzy się odchudzają. Zaś 35 proc. badanych przyznało, że unika spotkań z osobami na diecie, gdyż sami czują wyrzuty sumienia, że nie są w stanie wytrwać przy swoich postanowieniach.

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje