Reklama

Kardamon: Najlepszy na problemy trawienne i odchudzanie

Nie bez przyczyny kardamon uznaje się za i często nazywa "królewską przyprawą". Potrawom i napojom dodaje wysublimowanego smaku, a stanowiąc bogate źródło melatoniny i pobudzając wydzielanie soków trawiennych - wykazuje naturalne zdolności odchudzające. Ponadto doskonale łagodzi dolegliwości towarzyszące rozmaitym infekcjom czy przeziębieniu oraz skutecznie odświeża oddech i wyjątkowo dobroczynnie wpływa na potencję. Zaciekawieni? Choćby z tych powodów warto przyjrzeć się kardamonowi nieco bliżej.

Kardamon: Kilka słów o przyprawie

Dobroczynny wpływ na organizm i lecznicze właściwości kardamonu wykorzystywali już w czasach starożytnych mieszkańcy Państwa Środka. Najczęściej stanowił dla nich naturalny środek służący do łagodzenia dolegliwości układu pokarmowego różnego pochodzenia; takich jak ból brzucha, zaparcia czy biegunki. Mieszkańcy Starego Kontynentu włączyli go do swojej diety i docenili jego zdolności lecznicze znacznie później.

Co znajdziemy w kardamonie?

Kardamon stanowi bogate źródło witamin i składników mineralnych. Znajdziemy w nim przede wszystkim solidną porcję witaminy C, tiaminy, ryboflawiny, niacyny, witaminy B6, wapnia, żelaza, magnezu, fosforu, potasu, sodu, cynku oraz kwasów tłuszczowych jednonienasyconych oraz wielonienasyconych.

Reklama

Kardamon a spalanie tkanki tłuszczowej

Nie bez przyczyny po kardamon sięgają chętnie osoby dbające o linię i pragnące pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Odchudzające zdolności tej aromatycznej przyprawy potwierdziły przeprowadzone przez naukowców badania. Jak to możliwe? Kardamon dostarcza nam solidnej porcji melatoniny, która stymuluje powstawanie brunatnej tkanki tłuszczowej, która naturalnie spala kalorie. Co więcej, nie tylko stanowi skuteczne narzędzie w walce z otyłością, ale też wspomaga profilaktykę cukrzycy, hiperlipidemii, podwyższonego stężenia trójglicerydów oraz cholesterolu LDL.

Kardamon a odchudzanie i detoksykacja

Na odchudzające zdolności kardamonu wpływa też fakt, że pobudza on wydzielanie soków trawiennych, a tym samym przyspiesza przemianę materii. Wykazuje też działanie detoksykujące - pomaga pozbyć się toksyn oraz ubocznych produktów przemiany materii. Między innymi z tych powodów tak chętnie sięgają po tę aromatyczną przyprawę osoby gustujące w kuracjach odchudzających.

Kardamon na potencję

Co ma wspólnego kardamon z potencją? Okazuje, że więcej niż nam się pozornie. Wspomaga ukrwienie narządów płciowych, a tym samym wzmaga i wydłuża erekcję. Kiedyś wierzono nawet, że jego moc sięga znacznie dalej i pomaga w zdobyciu serca wybranki.

Kardamon a świeży oddech

Przeciwbakteryjne zdolności kardamonu sprawiają, że perfekcyjnie odświeża też nasz oddech. Zabieg pielęgnacyjny jest banalnie prosty - wystarczy po prostu przez kilka minut żuć jego ziarenka. Ten sposób okazuje się także doskonałym remedium na czkawkę.

Kardamon a przeziębienia

Często zapadasz na przeziębienia? I w tym przypadku z pomocą może przyjść ci leczniczy kardamon. Praktyka pokazuje, że zdrowotna herbatka z dodatkiem kardamonu zbawiennie wpływa na nasz układ immunologiczny - pomaga złagodzić uporczywy kaszel i udrożnić zatkany nos. Lecznicze właściwości wykazuje też inhalacja sporządzana na bazie olejku kardamonowego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kardamon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy