Reklama

Reklama

Medytacja pomaga uśmierzyć ból pleców

Ludzie z przewlekłym bólem krzyża mogą odczuć wymierne korzyści z medytacji. Badania wykazały, że systematyczne oddawania się medytacji znacznie poprawia komfort życia i ułatwia wykonywanie codziennych czynności u osób dotkniętych schorzeniem.

W badaniu wzięła udział grupa osób z przewlekłym bólem krzyża, która przez osiem tygodni systematycznie oddawała się tzw. medytacji uważności. Po około sześciu miesiącach od rozpoczęcia badania osoby, które uczestniczyły w programie medytacyjnym odczuwały mniejszy ból, a ich zdolność do wykonywania codziennych czynności wzrosła średnio o 30 proc., w porównaniu do tych, którzy sięgali po tradycyjne metody walki z bólem.

 - Medytacja może okazać się nie tylko alternatywnym, ale również efektywnym sposobem na walkę z chronicznym bólem pleców. Wyniki naszych badań są niezwykle satysfakcjonujące, tym bardziej, że chroniczny ból krzyża jest powszechną dolegliwością, trudną do leczenia - przyznał autor badania Daniel Cherkin z organizacji Group Health Research Institute.

Reklama

Dodał, że jest to metoda relatywnie bezpieczna i dostępna dla wszystkich. Podkreśla również, że poza wymierną poprawą zdrowia wpływa również na poprawę jakości życia osób, które ją stosują.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy