Reklama

Mity na temat rozstępów, o których musisz zapomnieć

Rozstępy to podstępne zniekształcenia skóry, które mogą dopaść każdą kobietę, bez względu na wiek i stan zdrowia. U niektórych z nas zanikają, u innych powracają ze zdwojoną siłą. Bez względu na to, co jest przyczyną powstawania rozstępów, musisz poznać najpopularniejsze mity dotyczące rozstępów. Przedstawiamy również najskuteczniejsze sposoby na zachowanie zdrowej, gładkiej i pięknej skóry jak najdłużej.

Mit nr 1: Nie da się zapobiegać rozstępom

Choć to prawda, że prawdopodobieństwo ich uzyskania w dużej mierze opiera się na genetyce, istnieje sposób, aby zapobiec ich powstawaniu, a to za pośrednictwem właściwego nawilżenia skóry, co potwierdzają lekarze dermatolodzy. Dbanie o skórę i stałe zapewnianie jej nawilżenia zapewni utrzymanie maksymalnej elastyczności, dzięki czemu jest ona z kolei mniej skłonna do tworzenia rozstępów. Idealne nawilżenie zapewnią nam olejki, na przykład olejek kokosowy czy olejek migdałowy. Stosuj go codziennie po kąpieli, a będziesz cieszyć się gładką skórą przez długie lata.

Reklama

Mit nr 2: Szczupłe osoby nie miewają rozstępów

Rozstępy są spowodowane (co sugeruje nawet ich nazwa) rozciąganiem skóry. Może to zdarzyć się zarówno w okresie dojrzewania, ciąży lub w wyniku szybkiej utraty podskórnej tkanki tłuszczowej ( lub zwiększenia jej objętości). Wszystkie przyczyny związane są z tym, jak bardzo nasza skóra musi się rozciągać, jednak to czy jesteśmy szczupli czy też nie, nie wpływa na to, czy mamy większe prawdopodobieństwo powstania rozstępów.

Mit nr 3: Utrata wagi powoduje znikanie rozstępów

Niestety utrata zbędnych kilogramów nie zaowocuje zniknięciem rozstępów. W rzeczywistości, utrata masy ciała - szczególnie jeśli zdarza się bardzo szybko - może sprawić, że rozstępy staną się bardziej zauważalne, ponieważ skóra szybko staje się mniej napięta. Postaw sobie więc za cel stracenie nie więcej niż pół kilograma tygodniowo, aby dać czas organizmowi na przystosowanie się do zmian. Twoja skóra będzie miała szansę zachować napięcie i rozstępy będą miały mniejszą szansę na powstanie.

Mit nr 4: Rozstępy same znikną

Popularny mit mówi, że rozstępy tak jak same przyszły, tak same mogą zniknąć. Choć rzeczywiście mogą one w końcu po długim czasie stać się mniej widoczne, to z pewnością nie znikną. Możesz jednak w prosty sposób pomóc sobie w pozbyciu się ich i to w dosyć krótkim czasie. Wypróbuj produkty z witaminami A i E które zwiększą elastyczność naskórka i pobudzą produkcję kolagenu.

Mit nr 5: Tylko kobiety miewają rozstępy

Kolejny powtarzany mit głosi, że jedynie kobiety mogą mieć rozstępy. Bynajmniej. Choć kobiety są bardziej narażone na ich występowanie, ze względu na procesy, które mogą wpływać na zmianę naszego ciała (ciąża, problemy z hormonami czy menopauza), mężczyźni - zwłaszcza ci, którzy mają częste wahania masy ciała- również mogą mieć rozstępy. Zasada powstawania jest identyczna i płeć nie ma tu nic wspólnego z prawdopodobieństwem powstania rozstępów. Panowie jednak o wiele mniej przejmują się ich obecnością niż panie, dlatego mniej słyszymy o rozstępach u mężczyzn, którzy z reguły z nimi nie walczą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rozstępy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy