Reklama

Reklama

Najlepsza na stres...herbatka!

Oto ziołowe napary, dzięki którym łatwiej poradzisz sobie z codziennymi trudnościami i odzyskasz dobre samopoczucie.

Z melisy na podenerwowanie

Działa ogólnie uspokajająco. Pomaga również przy zaburzeniach trawienia oraz schorzeniach dróg żółciowych.

Przygotowanie:

1 łyżkę suszonych liści zalej 1 szklanką letniej wody, wymieszaj i ogrzewaj pod przykryciem 30 min (unikając wrzenia); przecedź. Pij 2 razy dziennie.

Z kozłka w stanach wyczerpania

Skutecznie zmniejsza napięcie nerwowe i lęk. Chroni przed wpadaniem w histerię. Dodatkowo korzystnie wpływa na żołądek, jelita i wątrobę.

Przygotowanie:

1 łyżeczkę suszonych, sproszkowanych korzeni zalej 1 szklanką letniej wody i ogrzewaj 30 min; przecedź. Stosuj 3 razy dziennie.

Reklama

Z żeń - szenia na przypływ sił witalnych

To zioło jest tzw. adaptogenem. To znaczy, że pod jego wpływem poprawiają się nasze zdolności adaptacyjne i łatwiej znosimy codzienne stresy. Nie obciążają nas już tak psychicznie i fizycznie, a my... mamy więcej energii i lepszy nastrój.

Przygotowanie: 1 łyżeczkę suszonego korzenia zalej 1 szklanką wody o temp. 96º C i zaparzaj 4-7 min; przecedź. Pij raz dziennie do południa.

Chmielowa idealna na wieczór

Wycisza, poprawia nastrój, działa lekko nasennie. Łagodzi też zaburzenia trawienia, nadmierną fermentację jelitową, odbijanie. Jest bakteriobójcza i może pomóc np. przy zatruciu pokarmowym.

Przygotowanie: 1 łyżeczkę suszonych szyszek chmielowych zalej 1 szklanką wrzącej wody i pozostaw pod przykryciem 10 min; przecedź. Pij 2-3 razy dziennie.

Z lawendy na krzepiący sen

Nie tylko ma właściwości uspokajające i przywraca równowagę nerwową, ale też wydłuża sen i wspomaga regenerację podczas nocnego odpoczynku. Usprawnia też pozbywanie się uciążliwych gazów jelitowych.

Przygotowanie: 2 łyżki suszonych kwiatów zalej 2 szklankami wrzątku i przykryj na 10 min; przecedź. Pij 3 razy dziennie 1 szklankę po posiłku.


Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje