Reklama

Najlepsze detoksykujące napoje na noc

Większość osób prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy, że najlepszą porą na detoks organizmu jest noc. Biolodzy uważają, że jedną z przyczyn, dla których ludzie oraz zwierzęta śpią, jest potrzebna organizmowi regeneracja. Należy pamiętać, że głównym organem odpowiedzialnym za usuwanie toksyn jest wątroba, najbardziej aktywna między pierwszą a trzecią w nocy.

Detoksykacja


Proces detoksykacji przebiegnie w prawidłowy sposób tylko wtedy, kiedy dana osoba będzie w głębokiej fazie snu - czyli w czasie wzmożonej aktywności wątroby. Podczas snu w organizmie musi znajdować się odpowiednia ilość płynów, które pomogą w łatwy sposób usunąć toksyny. Pozbycie się ich sprawia, że nie tylko jesteśmy zdrowsi, ale że szybciej spalamy tłuszcz! Te informacje szczególnie ważne powinny być dla osób, starających się zrzucić zbędne kilogramy. Pewniakami zapewniającymi efektywną detoksykację są łatwe i niedrogie napoje, które jednocześnie pomagają utrzymać odpowiednie nawilżenie organizmu.  Przedstawiamy osiem napojów detoksykujących, które samodzielnie możesz przygotować w domu.

Reklama

Herbata rumiankowa


Pierwszą propozycją jest herbatka rumiankowa. Rumianek jest nisko rosnącą rośliną z dużą ilością małych kwiatków, przypominających stokrotki. Znany ze swoich właściwości uspokajających, nie tylko działa kojąco na umysł i nerwy, ale i na żołądek. Ponadto posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Zawarte w herbacie rumiankowej laktony seskwiterpenowe nadają jej lekko gorzkawy posmak, ale to właśnie ten składnik wspomaga wątrobę podczas detoksykacji.

 Woda z cytryną

Jest to jeden z najłatwiejszych oczyszczających napojów do przyrządzenia. Wszystko, czego potrzebujesz. to kilka cytryn i woda. Po prostu wyciśnij sok z cytryny lub wrzucić kilka jej plastrów do szklanki lub dzbanka z wodą. Efektywne działanie napoju zapewni jego systematycznie spożywanie w ciągu dnia! Idealnym rozwiązaniem w przygotowaniu tej mikstury będzie używanie organicznych cytryn, pozyskanych ze znanego źródła.

Napój z jujube

Jujube to inaczej głożyna pospolita, czyli krzew z rodziny szakłakowatych. Podobnie jak w przypadku rumianku, herbata przygotowana z czerwonego owocu jujube działa uspokajająco. Owoc ten jest częścią tradycyjnej medycyny chińskiej i nosi nazwę da zao lub hong zao. Jego główną funkcją jest ułatwianie zasypiania, co w rezultacie sprzyja detoksykacji. Jujube wspomaga także zdrowie śledziony i trzustki. Śledziona pomaga wytwarzać zdrowe komórki krwi, a trzustka wydziela insulinę, która zamienia glukozę w energię.

Ziarna lotosu

Kolejną propozycją jest napar z ziaren lotosu. Taki rodzaj herbatki niweluje stres, ułatwia zasypianie, a także blokuje tzw. gonitwę myśli, która po ciężkim dniu nie pozwala nam zasnąć.

Napój z lotosu działa uspokajająco na umysł i wpływa zbawiennie na dolegliwości osób, zmagających się z palpitacjami.

Napar z róży

Róże to nie tylko pięknie pachnący i wyjątkowy kwiat, ale roślina od wieków używana w medycynie ziołowej. Na szczególną uwagę zasługuje dzika róża, której owoce zawierają wysoką zawartość bioflawonoidów oraz witaminy C. Te antyoksydanty pomagają neutralizować groźne wolne rodniki tlenu w organizmie. Herbata z róży pozwala również na prawidłowy przepływ energii przez wątrobę oraz niweluje objawy depresji. Podobnie jak herbata z rumianku, ma ona cierpki smak, co również wpływa na efektywną detoksykację.

Herbata miętowa

Herbatka miętowa jest jednym z najczęściej stosowanych preparatów oczyszczających. Nic dziwnego, bo napój ten doskonale działa na trawienie i pomaga osobom, spożywającym posiłki niedługo przed snem. Mięta działa odkażająco i regulująco na żołądek, jelita i wątrobę. Co ciekawe, stymuluje także krążenie krwi, które jest kluczowym punktem detoksykacji.

Herbata z owsa

Oryginalnym napojem oczyszczającym jest napar z owsa. Ziarna tego zboża oraz ich otoczka są bogate w składniki odżywcze oraz białka zwane aweninami. Białka te wspomagają wątrobę, szczególnie w pierwszej i drugiej fazie detoksykacji. Podobnie jak herbata rumiankowa czy ziarna lotosu, napój z owsa działa uspokajająco na nasz umysł i organizm. Jest także dobrym źródłem wapnia oraz krzemionki, a także wspomaga układ nerwowy.

Herbata z jagód Schizandra

Aromatyczne herbatki z jagód tego pięknego, pnącego się krzewu pomagają chronić wątrobę podczas procesu detoksykacji i usprawniają jej odpowiednią pracę. Ponadto napój ten świetnie wpływa na większość procesów zachodzących w organizmie oraz stymuluje krążenie krwi. Napary z jagód Schizandra zalecane są też osobom po udarach czy wylewach, które mają pomóc chorym szybko odzyskać sprawność.

Proponowane herbatki i napary, w łatwy i tani sposób pomogą Ci naturalnie i co najważniejsze – efektywnie, usunąć zbędne toksyny z organizmu i w rezultacie poprawić jego pracę.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy