Reklama

Naturalne leki na hemoroidy

Hemoroidy to nabrzmiałe żyły i naczynia krwionośne w odbytnicy (hemoroidy wewnętrzne) lub w okolicach odbytu (hemoroidy zewnętrzne). Wyglądają jak twarde, wypełnione krwią guzki, które często opróżniają się podczas oddawania stolca, pozostawiając jasne plamy krwi w muszli klozetowej lub na papierze toaletowym. Hemoroidy mogą być spowodowane przez brak odpowiedniej ilości błonnika w diecie, częste biegunki lub zaparcia. Są wynikiem spędzania dużej ilości czasu w toalecie i wysiłku związanego z wypróżnieniem.

Suszone śliwki

Śliwki i ich sok wykorzystywane do stymulacji zdrowia układu pokarmowego. Zawierają specjalny cukier/ alkohol zwany sorbitolem. Jest on naturalnym środkiem przeczyszczającym. Sorbitol dostarcza wodę do jelita grubego w celu zmiękczenia stolca przez co ułatwia jego wydalanie. Nie powinieneś jednak spożywać więcej niż dwóch porcji suszonych śliwek dziennie. Większa ich ilość może powodować nadmierne skurcze i biegunkę, która dodatkowo podrażni hemoroidy.

Kasztanowiec

Nasiona drzew Aesculus hippocastanum, zwane kasztanami, wykorzystane są w medycynie tradycyjnej od tysięcy lat. Nasiona te są skuteczne w redukowaniu stanów zapalnych i obrzęku. Poprawiają również ogólną kondycję żył i naczyń włosowatych.

Reklama

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest skuteczny w leczeniu wszelkiego rodzaju dolegliwości, głównie ze względu na swoje właściwości antyseptyczne. Stosując go na hemoroidy wystarczy nasączyć nim chusteczką i delikatnie wetrzeć go w okolice odbytu (3-4 razy dziennie). Nie pozwól jednak substancji pozostać tam przez dłuższy czas - jest bardzo kwaśna i może przyczynić się do pogorszenia sytuacji, jeśli jej kontakt ze skórą trwać będzie dłużej niż kilka minut.

Bioflawonoidy

Związki roślinne występujące w owocach cytrusowych są bardzo korzystne dla zdrowia żył i naczyń włosowatych oraz pomagają redukować stan zapalny. Niestety mogą one niekorzystnie reagować z niektórymi lekami. Przed ich wykorzystaniem należy skonsultować się z lekarzem - zwłaszcza, jeśli leczysz się na inne dolegliwości.

Olej kokosowy

Olej kokosowy może złagodzić objawy hemoroidów w zaledwie kilka dni. Należy nałożyć go bezpośrednio na dotknięty nimi obszar i spłukać po około godzinie. Kurację taką należy stosować 2-3 razy dziennie.

Wyciąg z kory francuskiej sosny morskiej

Środek ten posiada kilka właściwości, bardzo pomocnych dla osób cierpiących na skutki hemoroidów - zwłaszcza u kobiet po porodzie. Niestety wymagane jest jego regularne, systematyczne stosowanie, a pierwsze rezultaty mogą pojawić się dopiero po kilku dniach lub nawet tygodniach.

Aloes

Jest to naturalny środek, skuteczny w leczeniu wszystkich typowych problemów skórnych. Działa również w przypadku hemoroidów. Należy stosować go bezpośrednio na dotknięty nimi obszar. Aloes powinien pozostać w kontakcie z ciałem przez dłuższy czas - zwiększy to efekty jego działania.

Błonnik

Jedną z głównych przyczyn pojawiania się hemoroidów jest nadmierny wysiłek podczas wydalania. Problem ten możemy zredukować poprzez spożywanie niektórych pokarmów i napojów. Zmniejszają one nasz wysiłek podczas oddawania stolca, jednocześnie łagodząc objawy hemoroidów. Błonnik ma pozytywny wpływ na stolec, co w połączeniu z odpowiednimi ilościami wody w organizmie znacznie ułatwia pracę naszego układu wydalniczego. Dzięki niemu wycieczki do toalety staną się zdecydowanie mniej bolesne.

Myszopłoch kolczasty

Roślina ta (zwana również jako ruszczyk kolczasty) powszechnie stosowana jest w leczeniu żylaków i hemoroidów. Źle reaguje jednak z większością leków na nadciśnienie krwi, depresję oraz inne dolegliwości. Przed jej zażyciem zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Rutyna

Jest ona bardzo skutecznym lekiem na hemoroidy. Związek ten występuje obficie w gryce, pomarańczach, grejpfrutach, cytrynach, żurawinie i szparagach. Warto przyjmować również zawierające ją suplementy, w celu uzyskania odpowiednio wysokich dawek.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: hemoroidy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy