Reklama

Reklama

Pięć modowych trendów, które mogą zagrozić twojemu zdrowiu

Stringi, duże ciężkie torby i wysokie szpilki - pewnie od dawna wiesz o tym, że te, na pozór niegroźne części garderoby, mogą narazić na szwank twoje zdrowie. Tych zagrożeń jest jednak więcej! Zanim znów wyruszysz na zakupy kompletować jesienną garderobę, poznaj pięć modowych trendów, które mogą zagrozić twojemu zdrowiu.

Duże kaptury i kołnierze

Mimo, że tej jesieni lansowane są jako jeden z najmocniejszych trendów, ubrania z dużymi kapturami i kołnierzami niszczą twój kręgosłup. Noszenie kaptura mocno nadwyręża szyję i powoduje nacisk odpowiedzialny często za bóle głowy, a nawet nawracające migreny. Ciężkie kołnierze mogą być odpowiedzialne za wady postawy oraz bóle ramion i karku.

Kołnierze przy kurtkach często wykonane są również z naturalnego futra, a ten trend odchodzi już do przeszłości i od dawna jest passe!

Spodnie rurki

Lekarze apelują od lat - spodnie rurki powinny na stałe zniknąć z kobiecych szaf! Mimo, że ten krój spodni wciąż jest modny i wiele kobiet nie wyobraża sobie bez nich życia, warto rozważyć ich wpływ na zdrowie. Noszenie tak obcisłych spodni ma fatalny wpływ na stan kolan - pozostają one wtedy w nienaturalnej pozycji, a ciągły nacisk może powodować ból i zwyrodnienia. Według lekarzy rurki odpowiedzialne są również za obrzęk, opuchliznę oraz problemy z układem krążenia - w skrajnych przypadkach mogą mieć wpływ na powstanie żylaków.

Rurki mogą być również odpowiedzialne za problemy z trawieniem - trwały ucisk ma fatalny wpływ na narządy wewnętrzne. 

Reklama

Ołówkowe spódnice

Ołówkowe spódnice od lat cieszą się popularnością -lansuje je większość projektantów, kochają je gwiazdy. Niestety, ten krój może mieć fatalny wpływ na twoje zdrowie. W tego typu spódnicy ruch jest bardzo mocno ograniczony, pospinane mięśnie nie rozciągają się w prawidłowy sposób, co może się skończyć trwałym, ciężkim do wyleczenia urazem. 

Skutkiem miłości do ołówkowych spódnic mogą być również lekkie wady postawy, które nieleczone, prowadzą do poważniejszych schorzeń i zwyrodnień. 

Wysmuklające gorsety

Założone pod ubranie wyszczuplają sylwetkę i skutecznie maskują niechciane fałdki. Mogą być jednak naprawdę niebezpieczne! Wysmuklające gorsety powodują problemy ze swobodnym oddychaniem, co nierzadko doprowadza do utraty przytomności i omdlenia. W skrajnych wypadkach u kobiet często korzystających z tego rodzaju bielizny dochodzi nawet do trwałego urazu żeber! 

Odzież prosto z Chin

Jest tania, wygodna i znajdziesz ją w większości "sieciówek" - odzież prosto z Chin od lat zalewa cały świat. Niestety, rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że może być niebezpieczna dla zdrowia! Producenci, którzy przenieśli swoje fabryki do Chin nie są tam zmuszani do przestrzegania norm środowiskowych oraz zasad fair trade. 

Współczesne ubrania zawierają w swoim składzie głownie syntetyczne tkaniny - nylon, poliester i akryl są dodatkowo poddawane działaniu związkom chloru - celem jest uzyskanie idealnie gładkiej faktury. W ubraniach z Chin znajdziemy również chemikalia o własnościach zaburzających funkcjonowanie hormonów, upośledzających odporność, a nawet odpowiedzialnych za powstawanie nowotworów! Najbardziej niebezpieczną tkaniną jest poliester - naukowcy już dawno alarmowali, że jest przyczyną alergii, infekcji dróg oddechowych i raka skóry. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje