Reklama

Prawidłowy oddech - rozjaśnia umysł i cerę

Oddychając w sposób właściwy jesteś w stanie poprawić wygląd skóry, zniwelować stres, poprawić jakość snu - podkreśla instruktorka jogi Esther Nagle. Oddychanie wydaje się być czynnością tak oczywistą, że nie przywiązujemy do niego wagi, a to błąd.

"Opanowanie właściwej sztuki oddychanie może zmienić nasze życie. Właściwy oddech rozjaśnia umysł, wpływa na poprawę jakości snu, dodaje nam energii, obniża poziom stresu - to zaledwie kilka zalet prawidłowego oddechu" - wymienia instruktorka jogi Esther Nagle.

Prawidłowy oddech, czyli jaki? Jak tłumaczy Nagle głęboki oddech, z przepony - to prawidłowy sposób oddychania. Zauważa, że zwykle oddychamy płytko, bezrefleksyjnie. Zachęca, zatem, aby poświęcić kilka minut w ciągu dnia na praktykę prawidłowego oddechu. "To nie medytacja - to nauka siedzenia w ciszy" - wyjaśnia.

Reklama

Podążając za instrukcją Esther ćwiczenie wydaje się proste. "Usiądź wygodnie. Weź głęboki oddech - poczuj jak powietrze wypełnia twoje płuca, skoncentruj całą swoją uwagę na oddechu. Następnie zrób głęboki wydech" - instruuje joginka.

Wydaje się proste. Każdy, kto choć raz próbował siedzieć w ciszy i wyłączyć przycisk "myślenie", wie jak trudna jest to praktyka. Jeśli w naszej głowie piętrzy się sterta maili, obowiązków, natrętnych myśli, Esther Nagle zachęca: "Weź kolejny oddech. Skoncentruj się tylko na nim, jeśli jakieś myśli powracają, staraj się natychmiast koncentrować na nabieraniu i wydychaniu powietrza. Staraj się doświadczyć tej krótkiej chwili".

Umiejętność prawidłowego oddechu jest niezwykle ważna, szczególnie w czasach, kiedy zjada nas stres, z którym nie do końca potrafimy sobie poradzić. Jak zaznacza Nagle, umiejętny oddech pozwala zniwelować jego symptomy, pozwala lepiej dotlenić organizm, co za tym idzie sprzyja koncentracji, poprawia jakość snu i upiększa. (PAP Life)

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy