Reklama

Reklama

Przełom w leczeniu alergii

Amerykanie wypowiedzieli wojnę alergii. Na rynku pojawił się lek, który zamiast likwidować jej objawy, atakuje ich przyczynę. Jest jednak szansa, że w przyszłym roku medykament zostanie zarejestrowany w Polsce. Od roku Xoler można kupić w Stanach Zjednoczonych.

Jego działanie polega na blokowaniu antyciał, które wywołują katar sienny lub alergiczną astmę. Lek, w postaci genetycznie zmodyfikowanego białka wprowadzono na rynek jako pierwszy, który nie tylko likwiduje objawy alergii, ale także zwalcza ich przyczynę. Blokuje mechanizm powodujący, że alergeny uruchamiają reakcję układu immunologicznego. Badania wskazują, że lek pozwala znacząco ograniczyć liczbę ataków astmy i poprawić komfort życia pacjentów.

Reklama

Początkowo zatwierdzono jego stosowanie u osób powyżej 12 roku życia. Jednak opublikowane jesienią badania dowiodły, że jest skuteczny i bezpieczny w stosowaniu także u osób młodszych. Prowadzone są testy sprawdzające działanie leku w przypadku alergii pokarmowych.

Niektórzy uznają Xoler za najbardziej znaczący przełom w leczeniu alergii od 30 lat. Problemem może być jednak jego wysoka cena - na rynku amerykańskim całoroczna kuracja w ciężkich przypadkach astmy kosztuje do 10 tysięcy dolarów.

Dowiedz się więcej na temat: objawy | przełom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje