Reklama

Reklama

Tu odżywka nie pomoże

Piękne włosy od dawien dawna były kojarzone z kobiecością i zmysłowością. Podziwiali je pisarze i poeci, a na płótnach uwieczniali malarze.

W zależności od epoki zmieniała się tylko moda na ich kolor i długość. Zachwycają po dziś dzień, pod warunkiem, że są zdrowe i zadbane.

Reklama

Co jeśli, mimo naszych usilnych starań, na takie nie wyglądają? Łamią się i wypadają, a odżywka nie pomaga w przywróceniu im elastyczności?

Zanim rozpoczniesz zabiegi pielęgnacyjne, sprawdź, jak funkcjonuje twój organizm. Utrata włosów może być spowodowana anemią, zaburzoną gospodarką hormonalną czy problemami z tarczycą.

Ważna dieta

Kolejnym krokiem mającym na celu wzmocnienie włosów, jest odpowiednia dieta. W twoim codziennym jadłospisie powinny znaleźć się produkty bogate białko i aminokwasy odpowiedzialne za budowę skóry głowy.

Sięgnij po mięso, ryby i nabiał (ważne jednak, by znać źródła pochodzenia tych produktów). W przypadku ryb istnieje ryzyko wystąpienia w ich mięsie metali ciężkich, a drobiu - antybiotyków.

Wybieraj pomidory, paprykę, melony, lub szpinak - są źródłem antyoksydantów. Marchew, jajka, brokuły i podroby także powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie. Zawierają bowiem witaminy z grupy B, a także, A, E, D, niezbędne, by utrzymać włosy w dobrej kondycji.

Warto również na co dzień pamiętać o orzechach, kaszach, pestkach dyni i słonecznika, które uzupełnią dietę o cynk, miedź i mangan.

Sen i relaks

Przepracowanie, niedobory snu, jedzenie czegokolwiek w pośpiechu, to naturalni pogromcy pięknych włosów. Jeśli chcesz zapobiec nadmiernej ich redukcji, musisz zmienić nie tylko swoje myślenie, ale również przyzwyczajenia. Skorzystają na tym nie tylko włosy, ale i twoje zdrowie.

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat: piękne włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje