Reklama

Reklama

Wyglądam jak z filmu "Obcy"

Choroby mają różne oblicza. Beth twierdzi, że wygląda jak bohaterka filmu „Obcy”. I z takim piętnem niełatwo jej żyć.

Kobieta zaczęła chorować w październiku ubiegłego roku. Miała wysypkę na łokciach i kolanach, plamy na twarzy i suchość skóry, objawy, które są powszechne przy egzemie. Podano jej kremy ze sterydami, po których stan jej skóry miał ulec poprawie. Kiedy odstawiła leki okazało się, że jest dużo gorzej niż przed rozpoczęciem kuracji.

Kobieta jest obecnie w ciąży. Jak wiele przyszłych mam, ma wyczulony węch, a jej skóra wydziela zapach "mokrego psa", co jest niezwykle uciążliwe. Sama siebie nazywa kosmitą, mówi, że przez wygląd straciła tożsamość. Na szczęście jej partner Blake, cały czas jest dla niej wielkim wsparciem. Byli z sobą zaledwie rok, nim pojawiły się chorobowe objawy.

Reklama

"Czuję się szczęśliwa, że mam go przy sobie. Jeśli jemu kiedykolwiek przeszkadzał mój wygląd, nigdy bym się o tym nie dowiedziała. Nadal nazywa mnie piękną i przypomina mi, jakie ma szczęście i jak silna jestem każdego dnia. Nie mogę czuć się bardziej wspierana" - opowiada Beth.

TSW czyli miejscowe odstawienie sterydów, jest spowodowane skutkami ubocznymi kortykosteroidów, stosowanych miejscowo. Po odstawieniu sterydów, stan skóry pogarsza się jeszcze bardziej, niż przed leczeniem nimi.

"TSW zdecydowanie było najbardziej skomplikowanych błogosławieństwem w przebraniu, które dało mi nowe spojrzenie na życie, które pozwala mi dbać o siebie i dobre samopoczucie oraz zawsze szukać wdzięczności, bez względu na to, jak ciemne są czasy" - mówi Beth, która wraz z ukochanym przygotowuje się na przyjście ich pierwszego dziecka.

Czytaj również:  

Szczegóły wesela Edwarda Miszczaka i Anny Cieślak. Było na bogato!  

Smutne kulisy rozwodu brata Rozenek. Teraz to wychodzi

Anna Lewandowska opublikowała wzruszający post

Zobacz także:

 
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: egzema | choroby skóry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje