10 rzeczy, które możesz zrobić tylko dla siebie

Pewnie słyszałaś, jak ważne jest znalezienie czasu tylko dla siebie, który pozwala się odstresować i zrelaksować. Jednak co robić, kiedy już znajdziesz tak moment? Nie zmarnuj go i zapełnij go rzeczami, które sprawiają ci radość. Jeśli nie masz pomysłu na spędzenie czasu, to poniżej znajdziesz 10 inspiracji.

czas dla siebie
czas dla siebie© Photogenica

Idź na spacer

spacer
© Photogenica

Przebywanie na świeżym powietrzu w otoczeniu natury jest jednym z najlepszych sposobów na zredukowanie stresu i poprawę humoru. Jest to też czas, podczas którego możesz oczyścić myśli oraz przemyśleć pewne sprawy. Spacer po pobliskim parku może okazać się tym, czego potrzebujesz.

Wyjście na obiad

Kto powiedział, że żeby zjeść coś pysznego w restauracji, musisz być na randce? Rozpieść się obiadem w ekskluzywnej restauracji, a do niego zamów lampkę wina. Możesz wybrać swój ulubiony lokal lub wypróbować nową kuchnię. Jest to czas tylko dla ciebie, dlatego możesz wybrać odpowiednie miejsce i cieszyć się pysznym jedzeniem.

Odkryj coś nowego

Możesz nie mieć czasu na wycieczkę za granicę, jednak możesz wsiąść do samochodu i odwiedzić najbliższą miejscowość. Będzie to pewnego rodzaju przygoda, podczas której będziesz miała okazje odwiedzić nowe sklepy i restauracje. Odskocznia od codziennej rutyny i pobycie w nowym miejscu jest jak powiew świeżego powietrza.

Idź na zakupy

zakupy
© Photogenica

Moment, kiedy nikt ci nie przeszkadza, jest odpowiednią chwilą na wybranie się na zakupy. Możesz odwiedzić tyle sklepów, ile chcesz i nikt nie będzie cię poganiał, i ciągnął w miejsca, do których nie chcesz iść. Nie musisz nawet nic kupować, wystarczy, że się porozglądasz.

Uwolnij odrobinę swojej złości

Jeśli zdenerwował cię chłopak lub przyjaciel doprowadza cię do szału, to podczas czasu tylko dla siebie możesz pozbyć się nagromadzonej w środku złości. Możesz wyładować ją na siłowni lub, co jest jeszcze lepsze, uczestnicząc w zajęciach z kick boxingu.

Weź długą gorącą kąpiel

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zrelaksowanie się jest długa i ciepła kąpiel. Wypełnij wannę ciepłą wodą, dodaj trochę bąbelków, zapal świece zapachowe, włącz muzykę i rozluźnij się, zapominając o wszystkich problemach. Jest to bardzo prosty sposób na spędzenie odrobiny czasu, szczególnie wtedy, kiedy nikt nie puka do drzwi pytając, czy już skończyłaś.

Przeczytaj dobrą książkę

czytanie ksiązek
© Photogenica

Ucieknij na moment w świat naprawdę dobrej książki. Czytanie jest bardzo relaksujące i niweluje stres dnia codziennego. Dlatego zdejmij buty, połóż się i przenieś się w inny świat na godzinę lub dwie. Osoby, które nie czytają, bardzo dużo tracą, a czas tylko dla siebie może być dobrą okazją na ponowne odkrycie radości z czytania.

Spróbuj nowych przepisów

Kolejną fajną rzeczą, którą możesz robić podczas wolnych chwil, jest gotowanie. Jeśli masz wolnych kilka godzin, to możesz przeznaczyć je na podszkolenie swoich zdolności kulinarnych. Nie potrzebujesz nawet książek kucharskich, ponieważ w dzisiejszych czasach możesz wyszukać przepis w Internecie. Podczas gotowania możesz zrobić bałagan w kuchni i wypróbować nowe składniki. Nawet jeśli potrawa ci nie wyjdzie, to i tak nikt się o tym nie dowie.

Medytacja

medytacja
© Photogenica

Jeśli nigdy nie próbowałaś medytacji i myślisz, że jest ona dziwna, to wiedz, że coraz więcej osób medytuje, aby się zrelaksować i uspokoić myśli. Możesz zapisać się na zajęcia, kupić książkę lub spróbować medytować sama. Wystarczy, że usiądziesz wygodnie i skoncentrujesz się na oddychaniu oraz oczyścisz umysł ze wszystkich myśli. Możesz być zaskoczona, jak bardzo jest to proste.

Załóż dziennik

Pisanie dziennika może mieć działanie terapeutyczne, ponieważ pozwala poukładać myśli i zrozumieć swoje uczucia. Jest to również sposób na zapisanie swoich wspomnień, do których będziesz mogła wrócić w przyszłości.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas