Arktyczne powietrze przyniesie przymrozki. Wiosna zapomniała o Polsce?

Łukasz Piątek

Opracowanie Łukasz Piątek

Wiosna nie może się zdecydować, czy chce na dobre rozgościć się w Polsce. Bardzo ciepłe dni przeplatane są chłodniejszymi, a gdyby tego było mało, to na horyzoncie pojawia się ryzyko przymrozków. Nocami temperatura może spać cztery kreski poniżej zera.

Nocami temperatura spadnie poniżej zera
Nocami temperatura spadnie poniżej zera123RF/PICSEL

W najbliższych dniach czekają nas przymrozki

Napływ powietrza znad Arktyki sprawi, że w naszym kraju nocami będzie zimno, jak na tę porę roku. W nocy ze środy na czwartek na północy, wschodzie i w centrum kraju temperatura wyniesie minus dwie kreski, a przy samym gruncie nawet minus cztery. Na pozostałych obszarach termometry wskażą ok. zera st. C.

Ostatnia noc z przymrozkami w tym tygodniu czeka nas z czwartku na piątek. Na południowym wschodzie będzie około zera, a przy gruncie do minus dwóch stopni. Na szczęście na pozostałym obszarze kraju przymrozek będzie tylko lokalny i wyłącznie przygruntowy - informuje serwis TwojaPogoda.pl.

Niewykluczone, że przymrozki wrócą w przyszłym tygodniu i będą jeszcze większe.

Najbliższe noce będą zimne
Najbliższe noce będą zimne123RF/PICSEL

Prognoza pogody do 12 maja

W czwartek pogodnie i bez opadów, ale chłodno. Temperatura w nocy od 3 st. C. do 7 st. C., jedynie na Kaszubach około 1 st. C. W dzień będzie od 16 do 21 kresek, a na północy kraju i w rejonach podgórskich Karpat termometry wskażą od 11 st. C. do 15 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, na północy kraju zachodni i południowo-zachodni, na pozostałym obszarze północno-wschodni - informuje IMGW.

W piątek sporo chmur i przelotne opady deszczu. Na termometrach od 9 st. C. nad samym morzem, około 16 st. C. w centrum i w rejonach podgórskich Karpat, do 21 kresek na południu.

Sobota i niedziela z zachmurzeniem umiarkowanym, okresami dużym, oraz przelotnymi opadami deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 9 do 20 st. C. - prognozuje IMGW.

Met Gala 2024: Kwiaty i dekadencjaAFP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas