Reklama

Reklama

BBC wybrało 100 najbardziej inspirujących i wpływowych kobiet świata. Wśród nich Polka!

BBC ponownie ogłosiło listę najbardziej inspirujących i wpływowych kobiet na całym świecie. W 2021 roku doceniono Polkę Barbarę Smolińską, która tworzy realistyczne lalki pomagające kobietom w terapii.

Polka wśród 100 najbardziej inspirujących i wpływowych kobiet świata

Na prestiżowej liście BBC nie zabrakło wybitnych pisarek, naukowczyń i polityczek. Wśród nich są m.in. Malala Yousafzai, czyli najmłodsza w historii laureatka Pokojowej Nagrody Nobla oraz pierwsza kobieta premier Samoa Fiamē Naomi Mata'afa.

W 2021 roku postanowiono docenić kobiety, które odgrywają istotną rolę w odkrywaniu na nowo naszego społeczeństwa. Połowa tegorocznej listy to kobiety z Afganistanu, które ze względu na bezpieczeństwo na liście zostały umieszczone pod pseudonimem lub bez zdjęcia. Nadając im to wyróżnienie, chciano wyrazić uznanie dla ich osiągnięć.

Reklama

Na liście 100 najbardziej inspirujących i wpływowych kobiet świata znalazła się Polka Barbara Smolińska. Doceniono fakt, że lalki, które tworzy, są wykorzystywane jako pomoc terapeutyczna.

Kim jest Barbara Smolińska?

Barbara Smolińska pochodzi z Oleśnicy i jest założycielką firmy Reborn Sugar Babies. Zajmuje się tworzeniem realistycznych lalek, które nie tylko mają taką samą wagę jak niemowlęta, ale także taki sam zapach. 

Lalki tworzone przez Barbarę Smolińską pomagają kobietom, które straciły dzieci. Są dla nich terapią. 

Czytaj więcej:

Dlaczego kobiety kupują lalki-niemowlaki?

Zobacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy