Reklama

Biżuteria księżnej Meghan - hołd dla Lady Di

Od zjawiskowej tiary, którą olśniła w dniu ślubu, aż po gustowne prezenty od jej męża - biżuteria Meghan zachwyca, tak jak jej stroje. Dla księżnej Sussex większość klejnotów, które nosi, ma jednak głównie wartość sentymentalną - należały bowiem kiedyś do księżnej Diany.

Meghan Markle to obecnie jedna z najbardziej wpływowych postaci w świecie mody i stylu. Uchodzi ona za wzór do naśladowania dla milionów kobiet - przede wszystkim z uwagi na działalność charytatywną i wyraziste poglądy na temat równouprawnienia, ale nie tylko. Słynąca z nienagannego gustu żona księcia Harry'ego inspiruje także w kwestiach związanych z ubiorem. Jej wysmakowane stylizacje skrupulatnie analizowane są przez większość magazynów i portali poświęconych modzie, zaś wybierane ubrania i dodatki natychmiast stają się bestsellerami.

Reklama

Niegdysiejsza gwiazda serialu "W garniturach" słynie z dokonywania świadomych modowych wyborów. Liczy się dla niej bowiem nie tylko atrakcyjność kreacji, ale i filozofia marki, którą wybiera. Jeśli chodzi o biżuterię, księżna Sussex nosi niemal wyłącznie klejnoty, które mają dla niej wyjątkowe znaczenie i wartość sentymentalną. Najchętniej przez nią eksponowane ozdoby mają bowiem jedną wspólną cechę: należały niegdyś do księżnej Diany.

Choć Meghan nie miała okazji poznać zmarłej przed laty matki księcia Harry'ego - uwielbianej nie tylko na Wyspach "królowej ludzkich serc" - noszenie przez nią ulubionej biżuterii Lady Di, jest dla książęcej pary sposobem na swoiste uczczenie pamięci o niej. Wszystko zaczęło się zaś od zjawiskowego pierścionka zaręczynowego Meghan.

Kiedy książę Harry oświadczył się Meghan, sprezentował jej oszałamiający kwadratowy pierścionek z brylantem własnego projektu. Jego centralnym kamieniem jest diament z Botswany (gdzie para spędzała razem czas), dwa mniejsze klejnoty to zaś diamenty pochodzące z osobistej kolekcji Harry'ego, które otrzymał od księżnej Diany.

Meghan po raz pierwszy założyła efektowny pierścień, kiedy wraz z księciem Harry'm udali się na wieczorne przyjęcie po tym, jak powiedzieli sobie "tak" podczas uroczystej ceremonii zaślubin w katedrze w Windsorze. Księżna po raz drugi widziana była ze zjawiskowym pierścionkiem na palcu podczas pobytu na wyspie Tonga. Klejnot doskonale dopełnił wówczas jej elegancką stylizację składającą się z posągowej sukni marki Theia, klasycznych szpilek i kopertówki od Givenchy.

Również na okoliczność pierwszego publicznego wystąpienia po ogłoszeniu ciąży Meghan zdecydowała się założyć biżuterię należącą niegdyś do Lady Di. Księżna Sussex wybrała na tę okazję wyrafinowaną suknię od Karen Gee, której idealnym dopełnieniem były pochodzące z osobistej kolekcji Diany ozdoby - para eleganckich, przypominających kształtem motylki, złotych kolczyków udekorowanych diamentami oraz złota bransoletka.

Meghan Markle nie bez przyczyny uchodzi za uosobienie nowoczesnego arystokratycznego szyku. Choć jej kreacje zwykle idealnie wpisują się w królewski dress code, jednocześnie pozostają w zgodzie z najnowszymi trendami, a to, co stylowa księżna ma na sobie, nie jest dziełem przypadku, a przemyślanych decyzji i konsekwentnie kreowanego wizerunku. Sięganie po biżuterię należącą do Diany, które uznać można za swoisty hołd dla uwielbianej na całym świecie księżnej, sprawia, że nie tylko podziwiamy styl Meghan, ale i żywimy do niej tym większą sympatię. (PAP Life)


PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama