Reklama

Reklama

Calm. Dziennik swobodnych inspiracji

Calm nie jest poradnikiem. Nie zawiera zbioru zasad, których trzeba restrykcyjnie przestrzegać - to raczej praktyczny dziennik swobodnych inspiracji, bazujący na prostych, niekłopotliwych czynnościach oraz wykorzystaniu umiejętności i cech, z którymi rodzi się każdy z nas: kreatywności i spontaniczności.

Calm jest przełomową książką, która idealnie równoważy potrzebę odzyskania spokoju z realiami nowoczesności.

W ośmiu rozdziałach -  Natura, Sen, Podróże, Relacje z innymi, Praca, Dzieci, Kreatywność oraz Jedzenie - znajdziemy zarówno wyniki najnowszych badań naukowych, jak również propozycję działań twórczych, ćwiczeń i inspiracji, które pozwolą czytelnikom otworzyć oczy na przyjemności i bogactwo doznań dnia codziennego oraz odzyskać dla siebie odrobinę ładu,  przestrzeni i arcyważnego czasu.

Calm to książka inspirująca, praktyczna i niezawierająca żadnych reguł. To proste i mądre wskazówki opracowane w bardzo atrakcyjnej i nowoczesnej formie graficznej. Książkę można  czytać od pierwszej do ostatniej strony lub zajrzeć do niej, kiedy odczuje się taką potrzebę. To ci, którzy biorą ją do ręki, decydują, jak z niej korzystać.

Reklama

Każdy egzemplarz Calm dzięki zapiskom czytelnika stanie się absolutnie wyjątkowy. Książka ma również pewną ukrytą właściwość. Na brzegu każdej strony znajdują się małe kropki, które tworzą tajny kod. Zaginając rogi każdej kartki, traktując kropki jako wskazówkę, którędy poprowadzić linie zgięcia, czytelnik przeobrazi swoją książkę w coś całkowicie nowego: w niepowtarzalną rzeźbę i wspaniałą pamiątkę twojej osobistej podróży do krainy spokoju.

Autorem książki i współtwórcą ruchu Calm jest Michael Acton Smith. Brytyjczyk, mianowany w 2014 roku oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla branży twórczej, jest także założycielem firmy Mind Candy, która wykreowała Moshi Monsters (uwielbiane przez dzieci na całym świecie postaci, które są bohaterami internetowej gry).

 Pomysł na tak wyjątkową książkę zrodził się z własnego doświadczenia autora. Poczucie wiecznego zmęczenia i napięcia doprowadziły go do zupełnego wypalenia na wielu życiowych polach. Był to moment refleksji. - Zacząłem odkrywać, ile korzyści daje silny, skupiony, spokojny umysł. Wydaje się nienormalne, że spędzamy długie godziny, wzmacniając ćwiczeniami nasze ciało, ale tak niewielu robi cokolwiek, by ćwiczyć i pielęgnować umysł. Uspokojenie to potężna siła, która odświeża umysł, zmienia sposób, w jaki widzimy świat, i pomaga uruchomić nasz prawdziwy potencjał - mówi we wstępie do Calm Michael Acton Smith.

Wydawnictwo Albatros. Premiera: 2 marca 2016.

 

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL