Reklama

Co widzisz na tym obrazku? Odpowiedź ujawni twoje najgłębiej skrywane lęki

Jakie lęki kryjesz najgłębiej? Czy jest coś, co cię trapi, ale nie potrafisz tego nazwać? Spójrz na tę popularną optyczną iluzję i powiedz, co zobaczyłeś jako pierwsze. Odpowiedź rzuci światło na twoje najskrytsze lęki.

Autor tego obrazka, Vladimir Kush jest artystą surrealistą. Sławę zapewniły mu niejednoznaczne, nieco zwodnicze obrazy, w których można doszukiwać się wielu znaczeń. Tak jest właśnie w tym przypadku. Na czym polega zabawa? Spójrz na obraz i powiedz, co jako pierwsze rzuciło ci się w oczy. Odpowiedź wiele powie o lęku, który nosisz głęboko w sobie.

Lęk jest natychmiastową reakcją na zagrożenia egzystencjalne. Każdy z nas czegoś się boi.  To naturalna i podstawowa ludzka emocja. Aby pokonać swój lęk, konieczne jest poznanie jego źródła. Ostatnie badania pokazują, że pomimo naszych rozwiniętych zdolności umysłowych, nasza reakcja na bodźce wywołujące strach czy lęk jest prymitywna i w dużej mierze kontrolowana przez podświadomy umysł.

Reklama

Co widzisz na tym obrazku? Motyl

Jesteś osobą, która skrywa wiele lęków. Podświadomie boisz się zdrady. Możliwe, że już cię to kiedyś spotkało i boisz się ponownie przez to przechodzić. Motyl wskazuje również na traumę z dzieciństwa lub bolesne porażki w życiu zawodowym.

Zobacz też: Najmilsze znaki zodiaku. Rak, Wodnik, a może Ryby?

Co widzisz na tym obrazku? Jabłko

Tym, czego podświadomie najbardziej się boisz jest śmierć. Przy czym, inaczej niż inni, ty boisz się śmierci bliskich ci ludzi, a nie własnej. Możliwe, że przeżyłeś już stratę kogoś niezwykle dla ciebie ważnego i wciąż nosisz w sobie tę traumę. Nie możesz znieść myśli, że mógłbyś jeszcze raz przez to przechodzić.  Często śnią ci się koszmary, w których tracisz kogoś, kogo kochasz. 

Co widzisz na tym obrazku? Nóż

Podświadomie najbardziej boisz się śmiertelnej choroby. Boisz się, że kiedy się o niej dowiesz, będzie już na późno, żeby cię uratować.  Pogarszające się zdrowie i starość to rzeczy, które najbardziej cię przerażają. 

Co widzisz na tym obrazku? Gąsienica

Twoje podświadome lęki są związane z duchami i zjawiskami paranormalnymi. Ten lęk nazywa się fasmofobią. Może wywoływać irracjonalne lęki na samą wzmiankę o złych duchach, wampirach, czarownicach i innych nadprzyrodzonych istotach. Boisz się, wyobrażając sobie sytuacje, w których duchy nawiedzają cię, gdy jesteś słaby lub próbujesz zasnąć. Kiedy wiatr wyje w burzliwą noc lub drzwi nagle się zamykają, drżysz i wpadasz w panikę.

Polecamy również: Symbolika liczby 2137. Co oznaczają poszczególne jej cyfry?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: psychozabawa | psychotest
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy