Reklama

Jedna z najtrudniejszych iluzji optycznych. Tylko nieliczni dadzą radę

Stereogramy to rysunki przestrzenne, które zawierają w sobie ukryty wymiar. Te kolorowe obrazy opierają się na dwóch typach iluzji przestrzennych, które są nie lada zagadką dla naszego mózgu. Czy uda ci się zauważyć, co znajduje się na zaprezentowanym przez nas obrazie? Przysuń się do monitora i spróbuj wpatrywać się w jeden punkt rysunku, stopniowo przesuwając oczy. Czy dasz radę oszukać swój mózg?

Zwykłe sztuczki i iluzje to dla ciebie zbyt mało? Tylko mistrzom uda się dostrzec, co znajduje się na tym obrazie

Czy każdy z nas jest w stanie dostrzec "oszustwa" iluzji optycznych? Wydaje się, że tak, jednak stereogramy są znacznie bardziej zaawansowaną formą złudzeń. Nie tylko patrząc na rysunek, możemy go różnie interpretować, ale również dostrzegać różne elementy. Czy uda ci się zauważyć wszystkie szczegóły tej iluzji optycznej? Przypatrz się dobrze i wymień, co widzisz na poniższym obrazku.

Zobacz również: Co widzisz na tym obrazku? Zabawa dla spostrzegawczych

Reklama

Znajdź ukryte elementy na zdjęciu. Jedynie wprawne oko sobie poradzi

Czy udało ci się dostrzec elementy, z których składa się obraz? Okazuje się, że ta iluzja optyczna składa się z kilku szczegółów. Bardzo możliwe, że najpierw zauważyłeś lwa, jednak to nie wszystko. Wprawne oko dostrzeże bowiem na obrazku również lwicę z młodym, a nawet niewielkiego motyla. Czy udało ci się oszukać mózg i odnaleźć wszystkie elementy stereogramu? 

Zobacz również:

Kobieta czy mężczyzna? To, co tu widzisz ukazuje twoje ukryte "ja" 

Co widzisz na obrazku? Pierwsze wrażenie zdradza sekret twojej osobowości


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zagadka | iluzja optyczna | psychotest
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy