Reklama

Reklama

Co z gigantem w Pobierowie? Są nowe fakty dotyczące budowy

Zapowiada się go jako największy hotel w Polsce. Gigant w Pobierowie jest już prawie gotowy, jednak na drodze do jego otwarcia stają kolejne przeszkody. W kwestii wyczekiwanej inwestycji Hotelu Gołębiewski w Pobierowie pojawiły się nowe fakty. Czy zostanie otwarty jeszcze w tym roku?

Przy plaży w Pobierowie powstaje największy hotel w Polsce. Jest to inwestycja Tadeusza Gołębiewskiego, założyciela słynnej sieci turystycznej, który zmarł w czerwcu tego roku. Okazuje się jednak, że plac budowy jednej z najsłynniejszych inwestycji w Polsce świeci pustkami. Pod znakiem zapytania stoi również jego otwarcie. 

Zobacz również: Tadeusz Gołębiewski i jego imponujące imperium

Reklama

Plac budowy świeci pustkami

W czerwcu zmarł Tadeusz Gołębiewski, założyciel jednej z najsłynniejszych sieci hoteli w Polsce. Wówczas zapewniano, że po jego śmierci nic się nie zmieni, jeśli o funkcjonowanie firmy. I choć sam budynek jednej z największych inwestycji w Polsce jest już gotowy, to pokoje i elewacja oraz spora część infrastruktury w dalszym ciągu nie są wykończone.

Na plac budowy w Pobierowie wybrała się ekipa dziennikarzy z businessinsider.com.pl. Ku wielkiemu zaskoczeniu zastali tam pustki. 

Firma odmawia komentarzy w sprawie

Business Insider postanowił zapytać firmę o planowane akcje po tym, co zastano na placu budowy. "Nie udzielamy żadnych komentarzy" - powiedziała Agnieszka Gawińska-Rucińska, pełnomocniczka zarządu firmy Hotele Gołębiewski.

Onet.pl dowiedział się nieoficjalnie, że otwarcie hotelu z pewnością nie nastąpi w tym roku, choć jeszcze kilka miesięcy temu mówiono, że hotel przynajmniej częściowo może otworzyć swoje podwoje jeszcze latem tego roku. Plan się jednak nie powiódł. 

Początkowo, jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych, część pierwszego skrzydła hotelu miała być otwarta w połowie 2020 r., jednak ze względu na epidemię koronawirusa inwestycja została wstrzymana. Po ponownym otwarciu po pandemii, okazało się, że nie cała 850-osobowa załoga wróciła, a teraz plany otwarcia hotelu pokrzyżowała wojna. 

- Nie dość, że część budowlańców z Ukrainy wyjechała do swojej ojczyzny, to teraz przez tę wojnę mamy trudności z materiałami. Zamówienia nie są już realizowane tak jak kiedyś, łańcuch dostaw gdzieś się zawiesił. Na niektóre materiały musimy czekać już nie tydzień a miesiąc i dłużej - tłumaczył Robert Skraburski, dyrektor budowy obiektu.w Pobierowie.

***
Zobacz również:

Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Miał 79 lat

Hotel-gigant tuż przy plaży w Pobierowie. Kontrowersje nie milknąINTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy