Czas burzy. Dramat czasu konklawe

Nazwisko znanego pisarza i watykanisty, Antonio Socciego, w ostatnich tygodniach bardzo często pojawia się mediach. Po pierwsze, faktem stała się przepowiednia Socciego sprzed dwóch lat, według której Benedykt XVI zrzeknie się posługi papieskiej. Po drugie – pisarz wydał właśnie swoją kolejną powieść. Tradycyjnie – intrygującą i zaskakującą.

Okładka książki
Okładka książki123RF/PICSEL

W wigilię konklawe Watykanem wstrząsa straszne odkrycie: wbrew temu, w co wierzono od stuleci, pod Bazyliką Świętego Piotra nie ma ani grobu, ani ciała Apostoła. Zabójstwo duchownego, pracownika Kurii Rzymskiej i kryminalna zagadka rozpętują burzę, która uderza w samo serce Kościoła - prześladowanego jak dwa tysiące lat temu.

Powyższe słowa mogłyby brzmieć, jak dziennikarska relacja z Watykanu przygotowującego się do wyboru następcy Benedykta XVI. W rzeczywistości, jest to streszczenie najnowszej powieści Antonio Socciego "Czas burzy. Dramat czasu konklawe", która 8 marca trafi do polskich księgarń. Powieści intrygującej, zaskakującej i tematem wpisującej się w medialny szum związany z konklawe. Tło dla fikcyjnej fabuły "Czasu burzy" stanowią bowiem właśnie przygotowania do wyboru nowego Papieża.

W jednym z rzymskich kościołów pewien mężczyzna wyjawia w konfesjonale straszny grzech - tak rozpoczyna się "Czas burzy". Na kolejnych kartach książki napięcie rośnie -  mężczyzna wkrótce potem zostaje zamordowany. Okazuje się, że ów zabity to  ksiądz, który ukradł tajne dokumenty z archiwów watykańskich. Były to listy dwudziestowiecznej mistyczki, Marii Valtorty, która w roku 1949 na prośbę Watykanu wskazała na rzymskie katakumby jako miejsce prawdziwego grobu świętego Piotra Apostoła. Podważyła tym samym oficjalną wersję, według której Apostoł pochowany jest pod bazyliką watykańską. To wstrząsające odkrycie, jednak w istocie chodzi tu o kwestie znaczniej większej wagi: o  sukcesję apostolską i prymat papieża, a ostatecznie o sam Kościół.

Ojciec Michele otrzymuje tajne zadanie zbadania, czy istnieją inne pisma mistyczki, które zdradzałyby dokładne miejsce pochówku Księcia Apostołów. Tymczasem rozpoczyna się prawdziwe prześladowanie Kościoła, a cały świat staje nad przepaścią katastrofy.

Z pomocą przyjaciół ojciec Michele odkrywa zapiski zawierające niesamowite informacje, dzięki którym możliwe staje się odnalezienie prawdziwego grobu świętego Piotra oraz jego ciała. Zaczyna się wyścig z czasem, zbliża się konklawe i niebezpieczeństwo wielkiego ataku na Kościół. Od powodzenia misji zależy, czy Kościół zostanie uratowany przed samobójczym gestem, a świat przed samozniszczeniem...

W "Czasie burzy" znajdziemy wszystko to, co w prozie Socciego najlepsze:  trzymającą w napięciu fabułę, zaskakujące zwroty akcji, walkę dobra ze złem,  tajemnice zawarte w autentycznych watykańskich dokumentach i wyścig z czasem, którego stawką są losy Kościoła. Snując fascynującą intrygę w powieści opartej na prawdziwych dokumentach, Antonio Socci prowadzi czytelnika do odkrycia niezwykłych zagadek związanych z poszukiwaniem grobu św. Piotra oraz wizji i objawień dwudziestowiecznej mistyczki Marii Valtorty, kreśląc więzi łączące początki chrześcijaństwa z naszą ponurą teraźniejszością.

Lektura "Czasu burzy" nie rozczaruje ani dotychczasowych zwolenników prozy Socciego, ani tych, którzy z jego literaturą zetkną się po raz pierwszy.

Antonio Socci, dziennikarz i pisarz, dyrektor Szkoły Dziennikarstwa w Perugii, stały współpracownik "Il Libero" oraz "Il Foglio", autor wielu bestsellerów. Dotychczas w języku polskim ukazały się jego książki: Tajemnice Jana Pawła II, Czwarta Tajemnica Fatimska, Tajemnica Medjugorie, Mroki nienawiści, Ojciec Pio: tajemnica życia, Śledztwo w sprawie Jezusa, Caterina, Wojna przeciwko Jezusowi.

"Czas burzy", Wydawnictwo AA, format:145 x 205, 272 strony, oprawa miękka, cena detaliczna 29,90 zł. Książka dostępna w dobrych księgarniach, oraz na www.religijna.pl 

Informacja o książce:

"Nasza przyszłość i losy całej planety są zagrożone" — Benedykt XVI

Antonio Socci, autor bestselerów, znów zaskakuje!  Słynny dziennikarz Antonio Socci zasłynął z niezwykłych tekstów:


-zgłębił sekrety mistycznego życia Jana Pawła II,

-zdemaskował spisek wokół trzeciej tajemnicy fatimskiej,

-przewidział abdykację Benedykta XVI.


Teraz prowadzi tropami watykańskich tajemnic, stawiając nas w obliczu zmagań osłabionego Kościoła z siłami ciemności. Snuje fascynującą intrygę w powieści opartej na prawdziwych dokumentach. Antonio Socci prowadzi czytelnika do odkrycia niezwykłych zagadek związanych z poszukiwaniem grobu św. Piotra oraz wizji i objawień dwudziestowiecznej mistyczki, kreśląc więzi łączące początki chrześcijaństwa z naszą ponurą teraźniejszością.


Pasjonująca powieść o zmaganiach kościoła z mocami ciemności w cieniu wstrząsającego odkrycia!

Okładka książki
Okładka książkimateriały prasowe


W jednym z rzymskich kościołów pewien mężczyzna wyjawia w konfesjonale straszny grzech. Wkrótce potem zostaje zamordowany. Okazuje się, że ten człowiek, to ksiądz, który ukradł tajne dokumenty z archiwów watykańskich. Były to listy dwudziestowiecznej mistyczki, Marii Valtorty, która w roku 1949 na prośbę Watykanu wskazała na rzymskie katakumby, jako miejsce prawdziwego grobu świętego Piotra Apostoła.  Podważyła tym samym oficjalną wersję, według której Apostoł pochowany jest pod bazyliką watykańską. To wstrząsające odkrycie, jednak
w istocie chodzi tu o kwestie znaczniej większej wagi: o sukcesję apostolską i prymat papieża, a ostatecznie o sam Kościół.

Ojciec Michele otrzymuje tajne zadanie zbadania, czy istnieją inne pisma mistyczki, które zdradzałyby dokładne miejsce pochówku Księcia Apostołów. Tymczasem rozpoczyna się prawdziwe prześladowanie Kościoła, a cały świat staje nad przepaścią katastrofy.

Z pomocą przyjaciół ojciec Michele odkrywa zapiski zawierające niesamowite informacje, dzięki którym możliwe staje się odnalezienie prawdziwego grobu świętego Piotra oraz jego ciała. Zaczyna się wyścig z czasem, zbliża się konklawe i niebezpieczeństwo wielkiego ataku na Kościół. Od powodzenia misji zależy, czy Kościół zostanie uratowany przed samobójczym gestem, a świat przed samozniszczeniem...

Słowa Jezusa spisane przez Marię Valtortę.
"Przeciwnik rozpoczyna swoje dzieło zniszczenia trzeciej części gwiazd niebieskich. W mój Kościół nie uderzy nikt inny, jak tylko sam Kościół. Każdego innego nieprzyjaciela Ja sam pokonam".

O Autorze:

Antonio Socci, Antonio Socci, dziennikarz i pisarz, dyrektor Szkoły Dziennikarstwa w Perugii, stały współpracownik "Il Libero" oraz "Il Foglio", autor wielu bestsellerów. Dotychczas w języku polskim ukazały się jego książki: Tajemnice Jana Pawła II, Czwarta Tajemnica Fatimska, Tajemnica Medjugorie, Mroki nienawiści, Ojciec Pio: tajemnica życia, Śledztwo w sprawie Jezusa, Caterina, Wojna przeciwko Jezusowi.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas