Reklama

Reklama

Czekasz na wakacje? W tym roku będą wyjątkowo długie!

Dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele czekają na rozpoczęcie tegorocznych wakacji. W tym roku uczniowie będą cieszyć się dłużej wolnością od obowiązków szkolnych. Kiedy rozpoczynają się tegoroczne wakacje? Kiedy wracamy do szkół? Przypominamy ważne terminy.

Zakończenie roku szkolnego 

W 2022 roku zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych pożegnają się ze swoimi pedagogami na czas letniej przerwy w nauce.

Inaczej ma się sprawa z tegorocznymi maturzystami - oni nie mają zajęć od 29 kwietnia. W tym czasie podchodzili jednak do kolejnych egzaminów, które zakończyły się 23 maja. A więc od tego dnia mogli już cieszyć się pełną wolnością i najdłuższą przerwą w nauce w swojej "karierze" szkolnej. 

Sprawdź: Chorwacja w strefie euro. To koniec tanich wakacji?

Reklama

Wakacje 2022 - jedne z najdłuższych 

Przerwa wakacyjna dla większości uczniów szkół trwa pełne dwa miesiące, czyli lipiec i sierpień. Doliczyć do tego okresu należy ostatnie dni czerwca. W sumie w 2022 roku wakacje potrwają aż 68 dni.

W 2021 roku dni wolnych było 67, a w roku 2020 jeszcze mniej, bo 66. Uczniowie z radością powitają więc fakt, że mogą wypoczywać odrobinę dłużej. Jednak nie tak długo, jak w rekordowym pod tym względem rokiem 2019, gdy wakacje trwały aż 74 dni.

Studenci wyższych uczelni wakacjami mogą się cieszyć od lipca do końca września. Oczywiście, jeśli uda im się zdać wszystkie egzaminy w pierwszych terminach. W 2022 roku początek roku na wyższych uczelniach przypada na 3 października.

Polecamy również: 

Pięć powodów, by jechać do Czarnogóry. Ceny, loty, co zobaczyć

"Polski Dubaj". Co ma do zaoferowania Jarosławiec?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje 2022 | koniec roku szkolnego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy