Reklama

Reklama

Czy to jest kara boża? Co Kościół mówi o cierpieniu?

Kataklizmy, ciężka choroba, śmierć dziecka. To dramaty, które powodują ogrom cierpienia i trudno je zrozumieć. Pytamy: „Dlaczego”? Czasami słyszymy też, że „Bóg tak chciał”. Czy to Stwórca zsyła nam nieszczęścia i choroby?

Kiedy 36 lat temu rodził się Nick Vujicic, jego tato z przerażeniem wybiegł z sali. - Mój syn nie ma rąk ani nóg! - krzyczał do lekarza. Rodzice nie wiedzieli, że ich dziecko cierpi na nieuleczalną chorobę, która pozbawiła je kończyn. Początkowo nie umieli zaakceptować chłopca. Ale modlili się i po czterech miesiącach mama Nicka poczuła, że Bóg ma dla ich dziecka plan. Postanowiła kochać syna całym sercem.     

Dziś Vujicic to znany na całym świecie ewangelizator i mówca motywacyjny, dzięki któremu nawraca się wielu ludzi. - Jestem dowodem na to, że Bóg nigdy się nie myli  - podkreśla Nick. Kiedy dotyka nas cierpienie, trudno to zrozumieć. Szukamy przyczyn. Pytamy: "Dlaczego nas to spotkało?". Jeśli wierzymy, że Bóg panuje nad całym światem i kieruje naszym życiem, naturalnie pojawia się pytanie, czy to On zesłał na nas chorobę, nieszczęście... 

Reklama


Dowiedz się więcej na temat: kościół | papież | cierpienie | Nick Vujicic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje