Reklama

Reklama

Do czego służy pompon na czapce?

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni coraz więcej osób sięga po nakrycie głowy. Mimo że lista jesienno-zimowych hitów jest długa, to zazwyczaj wygrywa czapka z pomponem, który wcale nie jest elementem dekoracyjnym. Do czego więc służy?

Do czego służy pompon na czapce?

Czapki z pomponem od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tak też jest w tym sezonie. Nic dziwnego, bo chronią przed zimnem i przy okazji stanowią modny dodatek.

Zapewne niewiele osób zastanawiało się, do czego służy pompon na czapce. Na pierwszy rzut oka wygląda jak element, który ma za zadanie spełniać jedynie funkcję dekoracyjną. Jest jednak nieco inaczej, a pompon na czapce został zaprojektowany w innym celu.

Początek czapek z pomponem sięga XVIII wieku. Zostały specjalnie wymyślone dla francuskich marynarzy. Wszystko przez to, że schodząc na pokład, uderzali głowami o niskie sufity. Potrzebowali więc czegoś, co mogłoby zamortyzować uderzenie. 

Po pewnym czasie czapki z pomponem zaczęto szyć nie tylko dla wysokich mężczyzn. Dziś stanowią nie tylko praktyczny, ale także stylowy dodatek i mało kto wie, w jakim celu powstały.

Czytaj więcej:

Reklama

Co nosimy, kiedy pogoda w kratkę? Oto najmodniejszy wzór na jesień 2021

Agata Rubik w obłędnej stylizacji. Już nosi najmodniejszą sukienkę!

Brigitte Macron w zjawiskowej stylizacji. Idealna dla dojrzałych kobiet!

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje