Reklama

Reklama

Dom przyszłości - co zobaczyliśmy na Samsung Forum 2018?

Jak będzie wyglądał dom przyszłości? Wizja zaprezentowana przez firmę Samsung dosłownie spełnia się na naszych oczach.

Na tegorocznym Samsung Forum zorganizowanym w Rzymie koreański gigant postanowił udowodnić, że już wkrótce na rynku nie będzie miejsca dla pralek, lodówek czy odkurzaczy bez dostępu sieci.

Technologia IoT (Internet of Things, czyli internet rzeczy) to w skrócie możliwość komunikowania się urządzeń  między sobą oraz sterowania nimi "na odległość", na przykład przy pomocy smartfonu. Właściwie wszystkie z zaprezentowanych w Wiecznym Mieście sprzętów były gotowe na taką "współpracę".

Pralka QuickDrive

Dużo uwagi poświęcono w rzymskim Palazzo dei Congressi nowej pralce z systemem QuickDrive - i to nie bez przyczyny. Dzięki specjalnej konstrukcji bębna umieszczone w nim ubrania poruszają się nie tylko w górę i w dół, ale także do przodu i do tyłu. To rozwiązanie sprawia, że samo pranie jest delikatniejsze, tak samo wydajne i zajmuje aż o połowę mniej czasu!

Reklama

Samsung pochwalił się także inteligentnym asystentem prania, który pomoże użytkownikowi pralki w ustawieniu odpowiedniego programu. Wystarczy podać pralce rodzaj tkanin, kolory oraz poziom zabrudzenia - "sztuczna inteligencja", do spółki z systemami Eco Bubble (aktywna piana) i Auto Optimal Wash, zajmie się resztą. Wszystko po to, aby zużyć mniej energii i środków czyszczących.

Ciekawym rozwiązaniem, chociaż znanym już

z poprzednich modeli marki, są także dodatkowe drzwi AddWash.

Zapomnieliście o kilku parach skarpetek, a pranie już się zaczęło? Wystarczy

je uchylić i dołożyć brakujące pranie bez potrzeby przerywania rozpoczętego

programu. Bardzo praktyczne.

Lodówka Family Hub

Lodówka jest zwykle sercem kuchni, ale według Samsunga może ona stać się centrum całego domu. Wyposażony w sporych rozmiarów dotykowy ekran, najnowszy model z serii Family Hub nie tylko wskaże właściwą godzinę. Zamontowany na froncie zamrażarki wyświetlacz to w zasadzie pełnoprawny tablet, na którym można wyświetlić potrzebny przepis, zostawić innym domownikom notatkę oraz... obejrzeć film. Wszystko to oczywiście z obowiązkowym sterowaniem przy pomocy głosu i nadspodziewanie dobrymi głośnikami.

To jednak tylko dodatki. Lodówka Family Hub jest "smart" dlatego, że pomoże monitorować stan przetrzymywanych w niej zapasów, a także umożliwi zdalną kontrolę nad innymi połączonymi z nią urządzeniami. Nastawienie prania bez wychodzenia z kuchni? Wystarczy kilka stuknięć w ekran lodówki? Podgląd nagrania z baby monitora w sypialni dziecka? Zobaczycie je na wspomnianym ekranie.

Gdyby tego było mało, Family Hub pozostaje "zwykłą", czterodrzwiową lodówką z kostkarką do lodu. Sęk w tym, że będzie się do niej zaglądać nie tylko po to, aby coś podjeść.

Odkurzacze POWERbot i POWERstick

POWERbot odkurzy dom za nas i to nawet pod naszą nieobecność, POWERstick PRO to z kolei odkurzacz do zadań specjalnych. Ten pierwszy jest sprytnym robotem wyposażonym w dziesięć czujników tworzących cyfrową mapę domu, dzięki czemu sprzątający pomocnik dostanie się w każdy zakamarek mieszkania. Nierówne powierzchnie, szczeliny czy trudno dostępne miejsca - nie stanowią dla niego żadnej przeszkody. 

Podczas krótkiej, ale treściwej prezentacji przekonaliśmy się, że POWERbot to coś więcej niż zaawansowany technicznie gadżet. Samodzielny odkurzacz nie miał najmniejszych problemów z serią zadań, z którymi mogłyby nie poradzić sobie nawet te obsługiwane przez ludzi.

Skoro już o nich mowa - bezprzewodowy POWERstick PRO jest lekki, ale kryje się w nim potężna moc ssąca. 150 W potrafi wygenerować więcej obrotów na minutę niż tornado! Odkurzanie na wysokości, poza domem (40 minut czasu pracy na jednym ładowaniu), czy walka z wyjątkowo uciążliwymi zabrudzeniami stają się znacznie łatwiejsze, kiedy trzyma się go ręce. Nie bez przyczyny POWERstick PRO wzbudził na Samsung Forum niemałe zainteresowanie!

 Pralki z system QuickDrive są już dostępne na polskim rynku, podobnie jak samodzielne odkurzacze POWERbot. Lodówka Family Hub pojawi się w ofercie producenta w drugiej połowie 2018 r.

  

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy