Reklama

Reklama

Dom przyszłości - co zobaczyliśmy na Samsung Forum 2018?

Jak będzie wyglądał dom przyszłości? Wizja zaprezentowana przez firmę Samsung dosłownie spełnia się na naszych oczach.

Na tegorocznym Samsung Forum zorganizowanym w Rzymie koreański gigant postanowił udowodnić, że już wkrótce na rynku nie będzie miejsca dla pralek, lodówek czy odkurzaczy bez dostępu sieci.

Reklama

Technologia IoT (Internet of Things, czyli internet rzeczy) to w skrócie możliwość komunikowania się urządzeń  między sobą oraz sterowania nimi "na odległość", na przykład przy pomocy smartfonu. Właściwie wszystkie z zaprezentowanych w Wiecznym Mieście sprzętów były gotowe na taką "współpracę".

Pralka QuickDrive

Dużo uwagi poświęcono w rzymskim Palazzo dei Congressi nowej pralce z systemem QuickDrive - i to nie bez przyczyny. Dzięki specjalnej konstrukcji bębna umieszczone w nim ubrania poruszają się nie tylko w górę i w dół, ale także do przodu i do tyłu. To rozwiązanie sprawia, że samo pranie jest delikatniejsze, tak samo wydajne i zajmuje aż o połowę mniej czasu!

Samsung pochwalił się także inteligentnym asystentem prania, który pomoże użytkownikowi pralki w ustawieniu odpowiedniego programu. Wystarczy podać pralce rodzaj tkanin, kolory oraz poziom zabrudzenia - "sztuczna inteligencja", do spółki z systemami Eco Bubble (aktywna piana) i Auto Optimal Wash, zajmie się resztą. Wszystko po to, aby zużyć mniej energii i środków czyszczących.

Ciekawym rozwiązaniem, chociaż znanym już

z poprzednich modeli marki, są także dodatkowe drzwi AddWash.

Zapomnieliście o kilku parach skarpetek, a pranie już się zaczęło? Wystarczy

je uchylić i dołożyć brakujące pranie bez potrzeby przerywania rozpoczętego

programu. Bardzo praktyczne.

Lodówka Family Hub

Lodówka jest zwykle sercem kuchni, ale według Samsunga może ona stać się centrum całego domu. Wyposażony w sporych rozmiarów dotykowy ekran, najnowszy model z serii Family Hub nie tylko wskaże właściwą godzinę. Zamontowany na froncie zamrażarki wyświetlacz to w zasadzie pełnoprawny tablet, na którym można wyświetlić potrzebny przepis, zostawić innym domownikom notatkę oraz... obejrzeć film. Wszystko to oczywiście z obowiązkowym sterowaniem przy pomocy głosu i nadspodziewanie dobrymi głośnikami.

To jednak tylko dodatki. Lodówka Family Hub jest "smart" dlatego, że pomoże monitorować stan przetrzymywanych w niej zapasów, a także umożliwi zdalną kontrolę nad innymi połączonymi z nią urządzeniami. Nastawienie prania bez wychodzenia z kuchni? Wystarczy kilka stuknięć w ekran lodówki? Podgląd nagrania z baby monitora w sypialni dziecka? Zobaczycie je na wspomnianym ekranie.

Gdyby tego było mało, Family Hub pozostaje "zwykłą", czterodrzwiową lodówką z kostkarką do lodu. Sęk w tym, że będzie się do niej zaglądać nie tylko po to, aby coś podjeść.

Odkurzacze POWERbot i POWERstick

POWERbot odkurzy dom za nas i to nawet pod naszą nieobecność, POWERstick PRO to z kolei odkurzacz do zadań specjalnych. Ten pierwszy jest sprytnym robotem wyposażonym w dziesięć czujników tworzących cyfrową mapę domu, dzięki czemu sprzątający pomocnik dostanie się w każdy zakamarek mieszkania. Nierówne powierzchnie, szczeliny czy trudno dostępne miejsca - nie stanowią dla niego żadnej przeszkody. 

Podczas krótkiej, ale treściwej prezentacji przekonaliśmy się, że POWERbot to coś więcej niż zaawansowany technicznie gadżet. Samodzielny odkurzacz nie miał najmniejszych problemów z serią zadań, z którymi mogłyby nie poradzić sobie nawet te obsługiwane przez ludzi.

Skoro już o nich mowa - bezprzewodowy POWERstick PRO jest lekki, ale kryje się w nim potężna moc ssąca. 150 W potrafi wygenerować więcej obrotów na minutę niż tornado! Odkurzanie na wysokości, poza domem (40 minut czasu pracy na jednym ładowaniu), czy walka z wyjątkowo uciążliwymi zabrudzeniami stają się znacznie łatwiejsze, kiedy trzyma się go ręce. Nie bez przyczyny POWERstick PRO wzbudził na Samsung Forum niemałe zainteresowanie!

 Pralki z system QuickDrive są już dostępne na polskim rynku, podobnie jak samodzielne odkurzacze POWERbot. Lodówka Family Hub pojawi się w ofercie producenta w drugiej połowie 2018 r.

  

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje