Reklama

Reklama

Dziennikarka przełamuje wizerunek idealnego Instagrama. Hit sieci!

Nie od dziś wiadomo, że zdjęcia publikowane w mediach społecznościowych nie zawsze są odwzorowaniem rzeczywistości. Upiększające filtry i retuszowanie zdjęć może prowadzić do tzw. presji ciała i burzenia samooceny odbiorców. Wizerunek idealnego Instagrama postanowiła przełamać jedna z influencerek.

Wizerunek pięknych ciał w mediach społecznościowych

Pojawiające się w mediach społecznościowych ujęcia idealnego ciała mogą prowadzić do spadku samooceny wśród młodych ludzi. Wszystko przez to, że wiele zdjęć przed opublikowaniem zostaje poddanych obróbce lub są zrobione z takiej perspektywy, która pozwoli ukryć mankamenty figury. 

Publikowane zdjęcia, które zostały poddane retuszowi, prowadzą do tworzenia w oczach odbiorców wyidealizowanego świata. Wizerunek idealnych ciał to powód do porównywania się z innymi i pierwszy krok do braku samoakceptacji.

Dziennikarka przełamuje wizerunek idealnego Instagrama

Idealnemu Instagramowi, retuszowi i kreowaniu wizerunku perfekcyjnego ciała sprzeciwiła się dziennikarka Danae Mercer. Jej instagramowy profil śledzi 2,3 mln osób i to właśnie tam pokazuje, że każde ciało ma pewne niedoskonałości. Influencerka uświadamia inne kobiety i próbuje przekonać, by nie porównywały swoich ciał do tych, które widzą w sieci. 

Reklama

Danae Mercer publikuje zdjęcia swojego ciała. Pokazuje, jak wygląda w rzeczywistości i gdy odpowiednio zapozuje. Zależy jej na tym, by pokazać innym, że to, co widzimy w mediach społecznościowych, nie zawsze jest prawdziwe. 

Czytaj więcej:

Córka Kate Moss podbija świat. Lila Grace Moss wyrosła na piękność!

Małgorzata Kożuchowska pokazała rodziców

Magdalena Mołek w jesiennej stylizacji. Jej kamizelka to hit sezonu!

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Danae Mercer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje