Reklama

Dziś mam ochotę kogoś zabić! - konkurs zakończony

Jeśli zdarzyło ci się dziś wykrzyczeć to zdanie, napisz kiedy i dlaczego. Autorów najlepszych wypowiedzi nagrodzimy książką o Jacku Unterwegerze, człowieku który nie poprzestał na słowach.

Losy Jacka Unterwegera to pełna zaskakujących zwrotów akcji historia psychopaty, który oszukał wszystkich - od austriackiego prezydenta poprzez wiedeńskie elity intelektualne do licznych kobiet, które pokochały zresocjalizowanego mordercę. Nikt nawet nie przypuszczał, że popularny pisarz i celebryta prowadził podwójne życie.

Anatomia psychopaty:

1974 - Jack Unterweger morduje osiemnastoletnią dziewczynę. Wyrok: dożywocie. W więzieniu zaczyna pisać autobiograficzną powieść Czyściec.

1985 - Zachwyceni książką austriaccy intelektualiści rozpoczynają walkę o warunkowe zwolnienie Jacka. "Przejrzysty styl Unterwegera i literackie wartości opisu jego dzieciństwa wywarły na mnie ogromne wrażenie" - pisze w liście do sądu Elfriede Jelinek.

Reklama

1990 - Jack zostaje zwolniony z więzienia. Mieszka w Wiedniu i zaczyna pracę jako dziennikarz.

1991- W Wiedniu dochodzi do pierwszego z wielu morderstw prostytutek. W mediach sprawę relacjonuje Jack Unterweger. Czy ktoś mógłby przypuszczać, że opisywane przez Jacka zbrodnie są jego dziełem?

Postać Jacka Unterwegera do tego stopnia zainspirowała Johna Malkovicha, że przeniósł jego losy na scenę teatralną w postaci sztuki Infernal Comedy, którą w czerwcu 2011 wystawi również w Polsce.

Jeśli zdarzyło ci się dziś wykrzyknąć: Dziś mam ochotę kogoś zabić! Napisz kiedy i dlaczego. Autorów najlepszych wypowiedzi nagrodzimy książką o Jacku Unterwegerze, człowieku który nie poprzestał na słowach.

Konkurs trwa od 5 do 19 maja. Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: kobieta_konkurs@firma.interia.pl

Zobacz regulamin konkursu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zabójstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama