Reklama

Reklama

Filozofia powolności

Dzisiaj niemal wszyscy chorujemy na brak czasu. Śpieszy nam się tak bardzo, że każda osoba i każda rzecz, która nas spowalnia, staje się naszym wrogiem.

- Takie są właśnie konsekwencje naszej obsesji szybkości i oszczędzania czasu - wściekłość na drodze, wściekłość w samolocie, wściekłość na zakupach, wściekłość w związku, wściekłość w biurze, wściekłość na wakacjach, wściekłość na siłowni. Szybkość sprawia, że żyjemy we wściekłych czasach - pisze Carl Honoré w książce "Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem".

Autor poszukuje lekarstwa na tę przypadłość, wędrując od warsztatów seksu tantrycznego w Londynie, przez nowojorskie studio ćwiczeń metodą superslow, po Włochy, ojczyznę slow food oraz ruchu powolnych miast.

Reklama

Zabawnie i zajmująco pokazuje, jak dzięki filozofii Powolności możemy wieść życie pełniejsze i bogatsze, ani w tempie geparda, ani w tempie żółwia, lecz we własnym.

Carl Honoré - dziennikarz i publicysta, laureat wielu nagród. Po ukończeniu studiów (historia i italianistyka) na uniwersytecie w Edynburgu pracował z dziećmi ulicy w Brazylii. Pisał na temat Europy i Ameryki Południowej dla "Economist", "Observer", "Guardian", "Miami Herald" "Houston Chronicle", "Time Magazine" i kanadyjskiej "National Post". Jest jednym z twórców ruchu Slow i jego rzecznikiem na całym świecie.

Wydawnictwo Drzewo Babel
Dowiedz się więcej na temat: książka | Londyn | Włochy | Carl Honoré

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje